Anasayfa > Oyun Haberleri > Kojima’dan Açıklama – Death Stranding Oyununun Mesajı

Kojima’dan Açıklama – Death Stranding Oyununun Mesajı

Başarılı oyun yapımcısı Hideo Kojima, BBC’nin radyo programında beklenen eseri Death Stranding ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Kojima, oyunun günümüzde yaygınlaşan bireyciliğe karşı olduğunu söyledi ve dünya çapındaki son siyasi gelişmelere de göndermelerde bulundu.

  • “İnternet vasıtasıyla hiç olmadığımız kadar birbirimize bağlı olabiliriz fakat insanların çok bağlantılı oldukları için birbirilerine saldırdıklarını görüyoruz.”
    Hideo Kojima, Death Stranding’in insanları bu birbirine olan bağlılıkları hakkında düşünmeye itecek bir oyun olduğunu düşünüyor.

hideo kojima

  • Kojima, yaptığı açıklamalarda ABD ve İngiltere’de gerçekleşen bazı siyasi olaylardan da bahsetti.
    “Başkan Trump, şu an bir duvar inşa ediyor. Öte yandan Brexit ile İngiltere’nin AB’den çıkmak istediğini görüyoruz. Her yerde bir sürü duvar var ve insanlar bu dünyada sadece kendilerini düşünüyor. Günümüz dünyası bireyci bir anlayış üzerine kurulmuş.” 

  • Yalnızlık temalı Death Stranding, Kojima’ya göre toplum içinde fazla aktif olmayan oyunculara yalnız olmadıklarını hissettirecek bir figür (başrol Sam Porter Bridges) göstermekle kalmayıp aynı zamanda toplumu statüko hakkında düşünmeye itiyor.

“Oyuncular dışarıda zaman geçirirken insanlarla eğlense de evde yalnız bir şekilde oyun oynarken topluma veya ait oldukları topluluğa ait olduklarını hissedtmiyorlar. Bu oyuncular, Death Stranding’i oynadıklarında bütün dünyada onlar gibi birçok kişi olduğunu fark edecekler. “Yalnız olsam da benim gibi insanlar var” düşüncesi onları rahatlatıyor, ben de kendilerinin oyunu oynarken böyle hissetmelerini istiyorum.”

Bakalım Hideo Kojima çıkaracak olduğu oyunla oyunculara dilediği gibi hissettirmeyi başarabilecek mi? En güncel oyun gelişmeleri için bizi takipte kalın, hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir