Anasayfa > Oyun Haberleri > PlayStation 5 Konsolu İçin Çıkacak İlk Oyun

PlayStation 5 Konsolu İçin Çıkacak İlk Oyun

Sony’nin yeni konsolu PlayStation 5 için kesin bir çıkış tarihi açıklanmasa da konsolun çıkacak ilk oyunu, Godfall belli oldu.

PlayStation tüm zamanların en çok satan oyun konsollarından biri. Sony bünyesinde bulunan marka için çıkarılmış sayısız oyun bulunuyor, ayrıca PlayStation markasının bu denli popüler olmasındaki bir sebepte asla piyasadan düşmemesi. Konsollar adına çıkan oyunlar ve sürekli güncelleme almasıyla PS, Sony‘nin en büyük başarılarından biri. Son konsolu 2013 yılında, yani tam altı yıl önce çıkan konsol oldukça geniş oyun yelpazesi ile oyunseverleri kendine bağlamıştı. Fakat artık eski cihazları atmanın vakti geldi(tabii taksiti bittiyse)! Çünkü PlayStation 5 yolda.

Belirttiğimiz gibi, henüz kesin bir çıkış tarihi bulunmayan konsolun en fazla birkaç yıl içinde çıkması bekleniyor. Fakat önemli olan, yani en azından bizim haberimizin konusu değil. Bizim konumuz, konsol ne zaman çıkarsa çıksın çıkacak ilk oyun ile alakalı. Karşınızda PlayStation 5‘in ilk oyunu Godfall!

PlayStation 5’in İlk Oyun Godfall

Godfall

Geçtiğimiz hafta düzenlenen ve çoğu kişi için oyunların ödül töreni olan The Game Awards 2019 yine dopdolu geçti. Oldukça fazla oyun tanıtılan törende dikkat çeken isimlerden biri Godfall oldu. Gearbox Software firmasının yayıncı, Counterplay Studios firmasının ise geliştirici olduğu bilinen oyun için TGA‘da konuşan Gearbox tarafı, “looter-slasher” türünde olacak oyunun 2020’nin bir yaz gününde PC için yayınlanacağını biliyoruz. RPG türünde olacak oyun ayrıca çıktığı zaman PlayStation 5 için de yayınlanarak “ilk oyun” olma unvanını kazanacak.

Düzenlenen etkinlikte fragmanı yayınlanan oyun hakkında bilinenler şu şekilde: Göklerden gelen kudretli bir düşmana karşı savaşmak adına işbirliği yapan üç kahraman ve efsunlu silahlarını görüyoruz. Geliştirici ekibin yaptığı açıklamaya göre ise Godfall; düşmanlarla savaşmak, bolca eşya ve ganimet toplamak ve özellikle karakterlerle ilgilenmek gibi bir mantığa göre dizayn edilmiş, yakın dövüş odaklı bir aksiyon rol yapma oyunu. Oyunu kendi başınıza oynamaktan sıkılırsanız da, zorluğun biraz daha artması koşuluyla en fazla iki arkadaşınızla daha oyunu oynayabilirsiniz.

Godfall uzun süredir beklenen bir oyun ve hem PC hemde PS 5 desteği olması oldukça memnun eden bir açıklama. Geliştirilme süreci birkaç yıl önce başlanan oyun hakkında edinilen bilgiler bu kadar. Bağımsız oyun geliştiricisi Fumito Ueda‘nın oyun yatırım şirketi Kowloon Nights tarafından finanse edilen oyun, Gearbox Publishing tarafından yayınlanacak. Ne diyelim, umarım beklenen oyun karşılığını ziyadesiyle verir. Bu arada izlemek isteyenler için TGA‘da yayınlanan fragmanı aşağıya bırakıyoruz. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir