Anasayfa > Oyun Haberleri > Red Dead Redemption 2 PC İçin Duyuruldu

Red Dead Redemption 2 PC İçin Duyuruldu

Playstation 4 ve Xbox One’ın en sevilen oyunlarından, Red Dead Redemption 2 sonunda PC platformuna duyuruldu.

Rockstar Games‘in 2018’de Playstation 4 ve Xbox One‘a özel çıkarttığı Red Dead Redemption 2 sonunda PC platformuna da geliyor. Konsollarda büyük bir başarı elde eden ve üst üste yüksek puanlarla gönülleri fetheden Red Dead Redemption 2 çok yakında bilgisayarlar üzerinden de oynanabilecek.

Red Dead Redemption 2 Nedir?

Red Dead Redemption 2, Rockstar Games tarafından geliştirilen “Western” temalı bir aksiyon-macera oyunu. Oyun özellikle gerçekçi oynanışı, şahane grafikleri ve neredeyse rakipsiz olduğu “Western” temasını getirdiği nokta itibariyle saygıyı hak eden bir yapım. Ayrıca Red Dead serisine çıkan üçüncü oyundur kendisi. Konuya hakim olmayanlar için ise “Vahşi Batıda Geçen GTA” diye özetleyebiliriz sanırsam.

Red Dead Redemption 2 PC

Red Dead Redemption 2 PC Sürümü Ne Zaman Geliyor?

Yapılan açıklamayla beraber uzun süredir Rockstar Games‘in Red Dead Redemption 2‘yi PC platformuna hazırladığına dair söylentiler ve tahminler doğru çıkmış oldu. Ancak firmanın, serinin ilk oyununu PC‘ye çıkartmadığı halde Red Dead Redemption 2‘yi çıkartması da ilginç bir karar olmuş. Gelelim sadede: Red Dead Redemption 2, 5 Kasım 2019 tarihinde PC platformuna yayınlanacak. Bu kararla beraber Rockstar Launcher üzerinden kullanıcı kazanmak için oyunu ön sipariş ile alanlara bazı oyun içi hediyeler verceklerini de duyurdular. Bahsi geçen hediyler:

  • Hikaye modu için savaş atı
  • Hikaye modu için hazine haritası
  • Hikaye modu için para bonusu
  • Red Dead Online için 50 altın külçesi

Unutmadan söyleyelim, hediyler yanlızca oyunu Rockstar Launcher üzerinden satın alan hesaplara verilecekmiş.

Son bir kaç haftadır GTA: San Andreas, Bully, Max Payne 3 gibi birtakım oyunlarını da yine kullanıcı kazanmak amacıyla kendi launcherlerı üzerinden ücretsiz veriyorlar. Oyunun Aralık ayında Steam‘e ve henüz açıklanmamış bir tarihte de Stadia‘ya geleceğini de söyleyelim.

Red Dead Redemption 2‘yi PC‘ye almayı düşünüyor musunuz? Rockstar Launcher‘ın Epic Games Store ve ya Steam gibi rakipleriyle yarışabileceğine inanıyor musunuz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Bunun gibi oyun haberlerimize anında ulaşabilmek için bizi Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın!

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir