Anasayfa > Oyun Haberleri > Resident Evil 3: Nemesis Remake Yolda Olabilir!

Resident Evil 3: Nemesis Remake Yolda Olabilir!

Capcom’un sevilen serilerinden olan Resident Evil’ın oyun dünyasındaki etkisi hepimizin malumu. İddialara göre firma Resident Evil 3: Nemesis Remake ile oyun dünyasına sıkı bir dönüş yapmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Korku oyunu denince akla gelen ilk serilerden biri hiç şüphesiz ki Resident Evil. Çıktığı dönemde oyun dünyasında fırtınalar kopartan oyun gerek dönemine göre gelişmiş grafikleri, gerek hikayesi, gerekse de insanı bir anda içine çeken atmosferi ile çok konuşulmuştu. Çıkışını gerçekleştirdiği ilk günden bu yana kendisine sıkı bir hayran kitlesi yaratan oyun son olarak Resident Evil 2: Remake ile oyun dünyasına geri dönüş yapmış ve remake oyun nedir ve nasıl yapılır konularında adeta birçok firmaya ders vermişti.

Resident Evil 3: Remake

Söylentilere göre Capcom Resident Evil 2: Remake ile yakaladığı başarıları ve olumlu geri dönüşleri serinin 3. oyunu için yapacağı bir remake ile sürdürmeyi hedefliyor. Serinin en sevilen oyunlarından olan ve oyun dünyasına da Nemesis gibi unutulmayacak bir kötü karakter kazandıran oyun için söylentilere göre remake çalışmaları başlamış durumda. Reddit üzerinde dillendirilen iddialar oyuncuları şimdiden heyecanlandırmış durumda. Resident Evil 3: Nemesis remake iddialara göre 2020 yılında kullanıcılara sunulacak.

Resident Evil 2: Remake‘in yakaladığı başarı sonrası Capcom muhtemelen 3. oyun için de bu başarıdan faydalanma fırsatını kaçırmak istemeyecektir. 2. oyunun remake versiyonunda kullanılan yol haritasına benzer bir şekilde 3. oyunun da yenilenerek oyunculara sunulacağını tahmin ediyoruz. Resident Evil 2 oyuncular ve oyun otoriteleri tarafından oldukça iyi yorumlarla karşılanmış ve bir çok ödüle de aday gösterilmişti. Tahminimizce Capcom 3. oyunun yenilenmiş versiyonu için de aynı formülü tekrarlayacaktır.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir