Anasayfa > Oyun Haberleri > Steam “Birlikte Oynat” Yakında Geliyor!

Steam “Birlikte Oynat” Yakında Geliyor!

Steam, “Birlikte Oynat” güncellemesini sunmaya hazırlanıyor. 21 Ekim’de Beta versiyonu tanıtılması beklenen “Remote Play Together” ile ünlü dijital oyun platformu, tüm oyuncuları aynı ekrana toplayacak.

2003‘den beri hayatımızda önemli bir yere sahip Valve Corporation tarafından geliştirilen oyun platformu Steam, oyuncuların ilk tercihi olmayı başarmıştı. Tahtı elden bırakmak istemeyen şirket, yeni güncellemeler ile birlikte çağa ayak uydurmaya devam ediyor. Şuan üzerinde çalışılan “Remote Play Together” yani “Birlikte Oynat” özelliği SteamWorks web sitesi tarafından paylaşıldı. Özellik, aynı anda en fazla 4 oyuncuyu aynı ekran üzerinden oyuna bağlamayı planlıyor. Valve Corporation‘ın Steam üzerinden arkadaşlarınızla birlikte oyun oynayabilmenin keyfini yaşattırması an meselesi.

Steam “Birlikte Oynat” Nasıl Çalışıyor? Hangi Oyunları Destekliyor?

Cihazınızı bir yayın aracına dönüştürerek, arkadaşlarınızın ekranına da bunu sunacak. Eğer oynamak istediğiniz  ve satın aldığınız oyuna arkadaşınız sahip değilse bile hiçbir sorun teşkil etmeyecek. Sadece sunucu cihazın bu oyuna sahip olması yeterli olacak. Oyun ekranda ikiye bölünecek. Ekranın ikiye bölünmesi gerektiği için çok oyunculu, co-op destekleyen oyunlar, bu özelliği destekleyecek. Ki beklentimiz tüm oyunlara bu desteğin geleceği tarafında.

Valve çalışanı Alden Kroll konu hakkında Twitter‘dan yaptığı paylaşımla da bunu destekledi.

alden kroll twitter

Steam “Birlikte Oynat” İçin Neler Gerekiyor?

Oyunu paylaşan ana makinenin veri aktarım hızının iyi olması, diğer oyuncuyu ya da oyuncuları da iyi etkileyecek. Video deneyiminin, 1080p 60FPS olacağının açıklaması Valve‘dan geldi. Kısacası iyi bir internet hızına sahip olmanız; hem “Download” hem “Upload” tarafından sıkıntı çekmemeniz çok önem arz ediyor.

Daha Önceden Neler Oldu?

Daha öncesinde bu özellikle aynı işleve sahip olan SharePlay, GameStream gibi girişimler yaşandı. Fakat Steam tarafından bir ilk olacak özellik epey ilgi görerek yine tahtı kapacak gibi gözüküyor.

Yeni Güncelleme Ne Zaman Geliyor?

Steam, “Birlikte Oynat” Beta sürümü 21 Ekim‘de bizlerle olacak. Tam sürümün tarihi henüz paylaşılmadı. Son dakika haberleri sitemizden takip edebilirsiniz. Bu haber veya diğer oyun haberleri hakkında yeni gelişmeleri takip etmek için de sitemizin Oyun Haberleri kategorisinde vakit geçirebilirsiniz.

 

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir