Ev / Blog / Unreal Engine 4 Sistem Gereksinimleri
unreal engine 4 sistem gereksinimleri

Unreal Engine 4 Sistem Gereksinimleri

Unreal Engine 4 Sistem Gereksinimleri ile Epic Games’in bu oyun motoru için tavsiye ettiği özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Unreal Engine son yılların en güçlü oyun motorlarından birisi. Arkasında Epic Games gibi güçlü bir marka bulunan bu yazılım, dünya genelinde marka olmayı başarabilmiş pek çok kaliteli oyuna da atölye olmayı başarabilmiş durumda. Fakat oyun geliştirme hevesi olan pek çok kişi bilir ki bu tip bir programı kullanmak her bilgisayarın harcı değildir. Unreal Engine 4 ise üst düzey bir oyun motorunun da ücret talebi olmadan dağıtılabileceğini bize göstermeyi başarabilmiş en özel programlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ağzımız sulana sulana izliyoruz burada yapılan işleri. Fakat bazen sadece izlemekle yetiniyoruz.

Diğer bir yandan asset marketi oldukça geniş olan, fizik motoru oldukça özgün ve ayarlanabilir olan Unreal Engine 4 sistem gereksinimleri sandığımız kadar da güçlü bilgisayarlar gerektirmiyor. Tabii bilgisayarlarımız güçlendikçe yapacağımız render işlemlerinin kolaylaşacağı ve oyunu geliştirirken daha rahat hareket edebileceğimiz kabul etmemiz gereken bir gerçek. Yine de kararı sizin vermeniz için bilgileri sizinle paylaşalım ve karşılaştırmayı siz yapın.

Unreal Engine 4 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Eğer stabil bir sisteme ve çok eski sayılmayacak bir işletim sistemine sahipseniz program sizden daha fazlasını beklemiyor. Fakat unutmayalım ki proje boyutu, böyle programlarda verimli çalışmayı doğrudan etkileyebilmekte. Bu yüzden tavsiyenin programı sadece çalıştırmaya yönelik olduğunu aklımızda tutmamızda fayda var.

  • Sistem: Masaüstü, Notebook ya da Mac
  • İşletim sistemi: Windows 7 64-bit ya da Mac OS X 10.9.2 ya da daha üst sürümler
  • İşlemci: Quad-core Intel ya da AMD processor, 2.5 GHz ya da daha hızlı işlemciler
  • GPU: NVIDIA GeForce 470 GTX ya da AMD Radeon 6870 HD series card ya da daha üst aygıtlar
  • Bellek: 8 GB RAM

Hakkında Eran Küçük

Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencisiyim, Hikaye > Grafik sempatizanıyım. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazım var.

Bir Yorum

  1. Yine de beklediğimden alt sistem özellikleri istiyormuş. Ortalama altı bir bilgisayarda da çalıştırılıp küçük çaplı bir oyun tasarlanabilir. Fakat asıl önemli olan fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir