Anasayfa > Oyun Haberleri > Yeni Half Life Oyunu Yolda Mı? – Half Life: Alyx

Yeni Half Life Oyunu Yolda Mı? – Half Life: Alyx

Yıllardır yolunu gözlediğimiz yeni bir Half-Life oyunu bu sefer gerçekten geliyor gibi gözüküyor. Ortada dönen söylentiler kuvvetli.

Dota Underlords’u sızdıran kişi tarafından yapılan yeni sızıntıya göre yeni Half-Life oyunu Alyx, 12 Aralık’ta The Game Awards etkinliğinde açıklanacak. Sızdırılan röportajda oyun habercisi ve etkinliğin yetkilisi Geoff, TF2’nin yapımcılarından Robin Walker, ve bir de bilinmeyen kişinin konuştuğu iddia ediliyor. Konuşulan konu ise açıklanacağı söylenen VR oyunu Half Life: Alyx.

Sızıntıyı yapan kişiye daha önceki başarısından dolayı güveniliyor. Geoff ve Robin Walker sektörde saygın kişilerden. Ayrıca röportajdaki bilinmeyen kişinin de verdiği bilgilere bakılınca Gabe olduğu tahmin ediliyor.

half life

Geoff, sızdırılan röportajda oyunun mart ayında piyasaya çıkacağını söyledi. Sanal gerçeklik tabanlı olacak oyun hakkında aklımıza gelen başka sorular da oldu tabii, röportajda da sorulan bu soruları bilinmeyen kişi yanıtladı:

“Yani, oyunun klavye ve fareyle oynayabileceğiniz bir versiyonunu çıkarmayı çok isterdik, ama daha önce de söylediğimiz gibi buna sanal gerçekliği keşfetmek için başladık”

Oyunun nasıl oynanacağına dair pek bir bilgimiz olmasa da anonim kişimiz içeriğe de ufaktan değinmiş:

“Vücutlarının tamamını görebiliyor, durumu inceleyebiliyoruz. Bilirsin ya, panik yapmaları, zombiyle karşılaşınca silahlarını ellerinden kaydırınca şarjörlerini düşürmeleri, bütün bunlar… Testleri izlemek gerçekten çok eğlenceli oldu.”

İngilizceniz varsa buraya tıklayarak sızdırılan röportajı direkt olarak okuyabilirsiniz.

Anladığımız üzere bol bol jumpscare içerecek olan oyunla ilgili bu sızıntı bakalım doğru mu? 12 Aralık’ta hep beraber göreceğiz, umarız Valve kaliteli bir oyunla karşımıza çıkabilir. En güncel oyun haberleri için bizi takipte kalabilirsiniz, iyi oyunlar diliyoruz 🙂

 

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir