Anasayfa > Oyun Haberleri > Death Stranding Eleştirilerine Hideo Kojima’dan Cevap

Death Stranding Eleştirilerine Hideo Kojima’dan Cevap

Son zamanların popüler olduğu kadar eleştirilen oyunu, Hideo Kojima yapımı Death Stranding hakkında birçok görüş ortaya atıldı. Eleştirilere ünlü oyun yapımcısı tarafından yanıt geldi.

Oyun camiasında birçok kişi tarafından sevilirken aynı oranda olumsuz eleştiriye maruz kalan Death Stranding, son zamanlarda gündemi iyice meşgul eden bir eser. Oyunun yapımcısı ikonik isim Hideo Kojima da devamlı oyunu hakkında açıklamalar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir radyo programında oyunun vermek istediği mesajı anlatan Kojima, bu sefer de oyuna gelen eleştirilere yanıt verdi. Kargo oyunu, yürüme simülasyonu gibi eleştirilere yanıt veren Kojima, toplumun yeni şeylere sıcak bakamamasından yakındı.

death stranding pc

“Oyunlarda ve hatta filmlerde yeni bir şey yapmaya kalkıştığınızda böyle şeyler gerçekleşiyor. İnsanlar daha önce karşılaşmadıkları bir şeyle yüzleşince durum zorlaşabiliyor. İlk defa gizlilik oyunu yaptığımda da aynısı olmuştu. Yine de hayranlardan alacağım destekle birlikte pozitif duyguların yayılacağını umuyorum. Sonra da beş on yıl sonra Death Stranding’e yeni standart olarak bakılacak. Ardından yeni bir şey üretmeyi daha deneyeceğim.”

Bakalım eserlerinde verdiği mesajlara önem veren yenilikçi isim Kojima’nın öngörülerinin doğruluğunu gelecekte görebilecek miyiz? Konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin, iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir