Ev / Sistem Gereksinimleri / Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri
forza horizon 5 sistem gereksinimleri

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon serisinin beşinci oyunu Forza Horizon 5 için ihtiyaç duyduğunuz sistem gereksinimleri nelerdir?

Steam’e gelmesiyle popülerliğine popülerlik katan yarış oyunu Forza Horizon 4’e ülkemizde olan ilgi büyüktü. Hem Türkçe desteği hem de ucuz yerel fiyatıyla oyuncuların dikkatini çeken Forza Horizon 4, optimizasyonu sayesinde nispeten daha düşük segmentte olan bilgisayar kullanıcılarının da favorisi oldu.

Serideki yeni oyun Forza Horizon 5 ise E3 2021 kapsamında, XboxBethesda sunumunda duyuruldu. Kasım ayında bizlerle buluşacak oyundan bazı videolara ve görsellere de sahip olduk. Microsoft, bunun yanında Forza Horizon 5’i oynamak için ihtiyaç duyacağınız sistem gereksinimlerini de açıkladı.

forza horizon 5

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri

Bir açıklama gelse de bu diğer sistem gereksinimleri gibi olmadı. Microsoft, Forza Horizon 5 için şimdilik sadece minimum sistem gereksinimlerini açıkladı. Bunun gelecekte değişip değişmeyeceğini bilmiyoruz, fakat Forza Horizon 5’in minimum sistem gereksinimlerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Forza Horizon 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 5’in oynanış videosuna bakınca grafik açısından gayet talepkâr görsellerle karşılaşıyoruz. Xbox Game Studios’un becerikli ellerinde optimize edilmiş oyunun sistem gereksinimleri ise bunu yansıtmıyor. Forza Horizon 5, grafiklerine göre gayet cömert bir sistem istiyor. Minimum sistemle maksimum ayarlarda oynayamayacağınız aşikâr olsa da oyunun bu özelliği göze çarpıyor.

  • İşletim Sistemi: Windows 10 15063.0 veya daha yükseği
  • İşlemci: Intel i3-4170 @ 3.7Ghz veya Intel i5 750 @ 2.67Ghz
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVidia 650Ti veya AMD R7 250x
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 80 GB kullanılabilir alan

Forza Horizon 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 5’i en iyi şekilde oynamanız için önerilen sistem gereksinimleri, oyunun duyurusuyla birlikte açıklanmadı. Bunun daha sonra açıklanıp açıklanmayacağı konusunda bir bilgimiz yok, fakat bir açıklama gelirse sizlerle paylaşacağız.

Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi

Forza Horizon 59 Kasım 2021 tarihinde Xbox Series X/S, Xbox One ve Steam için piyasaya sürülecek. Oyun, çıkmasının hemen ardından Xbox Game Pass kütüphanesindeki yerini alacak. Fiyat hakkında henüz bir bilgimiz bulunmuyor, fakat oyunun Xbox Game Pass’e gelecek olması fiyat konusundaki endişeleri ortadan kısmen de olsa kaldırıyor.

Oyunun duyuru ve tanıtım videolarını aşağıdan izleyebilir, Forza Horizon 5’in bizlere sunacakları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında Efe Eren Genç

Oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor, SaveButonu'nda genel yayın yönetmenliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir