Anasayfa > Listeler > Gelmiş Geçmiş En İyi Distopya Oyunları!

Gelmiş Geçmiş En İyi Distopya Oyunları!

Distopyalar geleceğimize dair pek de iç açıcı tablolar çizmeyen bir tür. Edebiyat ve sinema gibi alanlarda bolca karşımıza çıkan bu türün son temsilcisi ise oyunlar. Bu listemizde sizler için en iyi distopya oyunları herhangi bir sıralama yapmadan derledik. 

En İyi Distopya Oyunları

-Half-Life Serisi

Valve tarafından geliştirilen ve adını duymayan oyuncunun neredeyse olmadığı bir efsane Half-Life. Sessiz karakterimiz Gordon Freeman ve sadık levyemiz ile başka bir gezegenden gelen istilacı uzaylı ırkına karşı savaş veriyoruz. Oyun çıktığı dönemde grafikleri, zengin hikayesi ve fizik motoru ile büyük olay yaratmıştı. Bu kadar oyuncunun hala umutsuzca serinin 3. oyununu beklemesinin bir sebebi var elbette.

distopya oyunları

-Cyberpunk 2077

Evet farkındayız, oyun daha çıkışını gerçekleştirmedi. Ancak gördüğümüz oyun içi görüntüler, ustaca kullanılmış bilim kurgu sosu ve fragmanlar bizleri heyecanlandırmaya fazlasıyla yetti. Cyberpunk temasına uygun olarak yaratılmış o ışıltılı ancak bir yanıyla da kasvetli dünya bizleri şimdiden büyük beklenti içine soktu. Şayet beklentilerimizin yarısını bile bize sunsalar bu oyunun efsaneler arasına adını yazdıracağının bir kanıtıdır.

distopya oyunları

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir