Anasayfa > Oyun Haberleri > Half-Life Alyx Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı Açıklandı!

Half-Life Alyx Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı Açıklandı!

Valve cephesinden geçtiğimiz günlerde gelen haberler oyuncuları hem sevindirdi hem de bir miktar hayal kırıklığına uğrattı. Valve’ın Half-Life markası için duyurusunu yaptığı Half-Life Alyx sistem gereksinimleri ve fiyatı ile oyuncuların beğenisine sunuldu. Detaylar haberimizde.

Half-Life hiç şüphesiz ki oyuncular tarafından devamının gelmesi en çok beklenen oyun serilerinden. Çıktığı dönemde oyun dünyasında bir devrim yaratmış ve neredeyse hepimizin oyun alışkanlıklarını şekillendirmiş olan Half-Life markası uzun yıllardır süren sessizliğini Half-Life Alyx ile bozdu. 1. ve 2. oyun arasında kalan süreyi oyunculara Alyx karakterinin gözünden anlatacak olan oyun yalnızca VR platformu için satışa sunulacak. Oyuncuların büyük kısmı ise henüz VR teknolojisine sahip değil. Bu sebeple oyuncular yıllardır yeni bir oyun görmeyi bekledikleri Half-Life markasının yaratıcısı olan Valve‘a biraz kızmış durumdalar. Ancak oyunun çoğu kişinin biraz mesafeli yaklaştığı VR teknolojisini sattıracağı da bir gerçek.

Half-Life Alyx sistem gereksinimleri

Ancak görünen o ki Half-Life Alyx VR oyunları açısından tıpkı serinin diğer oyunlarının kendi dönemlerinde yaptıkları gibi bir devrim etkisi yaratacak. Half-Life Alyx sistem gereksinimleri ve fiyatı da Steam üzerinden oyuncular ile paylaşılmış durumda. Ülkemize özel bir fiyatlandırma ile 92 TL‘lik bir fiyat ile satışa sunulan Half-Life Alyx şu an %10‘luk bir indirim oranı ile 82,80 TL fiyat etiketi ile satın alınabilir durumda.

Half-Life Alyx Sistem Gereksinimleri:

MİNİMUM:

    • İşletim Sistemi: Windows 10

    • İşlemci: Core i5-7500 / Ryzen 5 1600

    • Bellek: 12 GB RAM

    • Ekran Kartı: GTX 1060 / RX 580 – 6GB VRAM

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir