Anasayfa > Espor Haberleri > Intel UNIVERSITY Esports Türkiye’de Güz sezonu Riot Kampüs Elçileri Programı (KEP) ortaklığıyla devam ediyor

Intel UNIVERSITY Esports Türkiye’de Güz sezonu Riot Kampüs Elçileri Programı (KEP) ortaklığıyla devam ediyor

Türkiye’nin en büyük üniversite espor organizasyonu ve en güçlü üniversite topluluk ağının birlikteliğinde doğan turnuvalar, etkinlikler ve eğitimler kaldığı yerden devam ediyor.

Ülkemizin üniversite öğrencilerine yerel ve uluslararası espor endüstrisinde profesyonel oyunculuktan koçluğa, hakemlikten sunuculuğa kadar kendilerini gösterme imkanı sağlayan Intel UNIVERSITY Esports Türkiye‘nin Güz Sezonu başlıyor. Turnuvalar, etkinlikler ve eğitimler 26 ülkede espor turnuvaları düzenleyen bir teknoloji şirketi olan GGTech Entertainment ve Riot Kampüs Elçileri Programı (KEP) ortaklığında yürütülecek. 

Intel UNIVERSITY Esports Türkiye (UET) ve Riot Kampüs Elçileri Programı (KEP) ortaklığı Türkiye’nin yedi bölgesinde yer alan üniversiteleri heyecanı yüksek espor turnuvaları ile adil bir rekabet ortamı içerisinde buluşturmaya ve birçok öğrenciye tecrübe ve iş imkanı sunmaya devam edecek.

Intel UNIVERSITY Esports Türkiye nedir?

Intel UNIVERSITY Esports Türkiye, ödül kazanma ve uluslararası yarışmalara katılma şansı elde etmek için üniversite düzeyindeki en iyi takımları bir dizi turnuvada yarışmak üzere bir araya getiren bir espor müsabakasıdır.

2022 yılının Güz döneminde ülkemizin dört bir yanından 140’dan fazla üniversiteden toplamda 2500’ün üzerinde oyuncu kitlesine ulaşılması hedeflenmektedir. Bizleri bekleyen turnuva süreci boyunca canlı yayınlarla takipçilerin ve oyuncuların iç içe olduğu aktif bir topluluk oluşturulması da yeni sezon hedeflerinin arasında yer almaktadır. 

valorant ödül havuzu

Kampüs Elçileri Programı (KEP) nedir?

Üniversite öğrencileri, Türkiye’deki geniş oyun topluluğunun önemli parçalarındandır. Bu kapsamda üniversitelerde Riot Games oyunları ve espor ile ilgilenen oyunculara destek olarak oyun deneyimini geliştirmek de aynı oranda önem taşır. Riot Kampüs Elçileri, üniversitelerde belirlenmiş elçiler ile birlikte çalışarak bunun gerçekleşmesine olanak kılan bir programdır.

LoR ödül havuzu

UNIVERSITY Esports Masters nedir?

UNIVERSITY Esports Masters (UEM), Avrupa’dan kendi üniversitelerini ve ülkelerini temsil eden takımların üniversiteler arası Avrupa şampiyonu unvanı elde etmek için mücadele ettiği espor ligidir. Bu lig, her ülkenin kendi içerisinde düzenlediği ulusal turnuvaları kazanan takımların toplanması ile oluşur.

Wild Rift Ödül Havuzu

Intel UNIVERSITY Esports Türkiye’de de UEM’de yer alan oyunların turnuvalarına temsilci çıkarmak için ulusal şampiyonlar organize etmektedir. Bu şampiyonalarda başarı gösteren takımlar her sene UEM’de mücadele etmeye hak kazanır.

Yalnızca oyuncular değil, üniversite espor kulüpleri de kazanacak

Intel UET ve KEP birlikteliğinde ilerleyen bu serüvenin şüphesiz en önemli parçası üniversite espor kulüpleri. Halihazırda üniversite espor kulüplerinde görev alan öğrencilerin Intel UET projelerinde çalışma fırsatları devam ederken, bu sezon Intel UET tarafından düzenlenen ulusal şampiyonlarda derece yapan takım/oyuncuların temsil ettikleri üniversite espor kulüplerine Intel UET platformunda kendi üniversitesi için yapacakları turnuvalar adına ödül bütçesi desteği sağlanacak.

LoL Ödül Havuzu

Avrupa’dan başarılar gelmeye devam ediyor

Her sezonda olduğu gibi geçtiğimiz sezonda da Avrupa’da ülkemizden söz ettirmeyi başardık. University Esports Masters 2022’de League of Legends ve Teamfight Tactics oyunlarında ülke temsilcilerimiz göğüsümüzü kabarttı.


Erciyes Üniversitesi takımı ERU Yenilmezler, başarının bir tesadüf olmadığını Avrupa’da da kanıtladı. Temsilcimiz University UEM’de İspanyadaki finallere gitmeye hak kazandı ve finallerde bizlere unutulmaz anlar yaşatarak Avrupa üçüncüsü oldu.

 

Bir diğer Avrupa başarımız ise Teamfight Tactics oyununda Çukurova Üniversitesi öğrencisi ImAwilix’ten geldi. Başarının strateji olmadan gelmeyeceğini tüm izleyenlere kanıtlayan temsilcimiz, University Esports Masters’ta vermiş olduğu mücadeleler sonucunda Avrupa üçüncülüğü derecesini elde etti.

 

Tüm güncellemeler ve haberler resmi sosyal medya hesaplarında yer alacaktır:

Instagram
Twitter
Web Site

 

——————————————————————————————————–

 

GGTech Entertainment Hakkında

GGTech Entertainment Group video oyunları ve elektronik sporları topluma yakınlaştırarak entegrasyon, sportmenlik, takım çalışması ve gelişme arzusu gibi değerleri öne çıkarırken eğlenmeyi öğrenmek için bir motivasyon olarak kullanmaktadır. GGTech Entertainment interaktif ortamlar yaratmak konusundaki kararlılığını bilgisayar oyunlarında ürün geliştirme, üretim ve finansal yeterlilik uzmanlığıyla birleştirmektedir. Aynı zamanda firma sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri kullanarak yapılan içerik üretimlerine yatırım yapmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.ggtech.es.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir