Anasayfa > Blog > Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri

Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri

Her oyuncu bir kez olsa bile düşünmüştür. “Ya bu Mortal Kombat karakterleri tekme tokat dövüşüyor. Ama neden?” İşte bu sorunun cevabını bu listede bulacaksınız.

Evet efendim! Bu listemizde Mortal Kombat karakterleri hakkında hikayeleri ve bilgilerini derledik. Herkese iyi okumalar.

Mortal Kombat Karakterleri

Kano

Kano, Black Dragon klanının lideridir. Avusturalyalı bu abimiz Amerika’da aranan azılı bir suçludur. Sonya ve Jax’den kaçarken tesadüfen Mortal Kombat turnuvasına katılmıştır. Kendisinin tek gözü olmadığı için gözünün yerine bir lazer makine takmıştır. Kendisi sadece kendi çıkarları için çalışmaktadır. Onun için kim onun yararına iş yapıyorsa onun tarafındadır. Önceliği paradır bu arkadaşın. Yani tipik bir Amerikalı suçludur.  Oyunun en pis karakteri ünvanını da taşır bu arkadaş. Tükürür, tuvaletini olur olmadık yere yapar. Pis herif…

Mortal Kombat Karakterleri

Liu Kang

White Lotus üyesi, shaolinlerin en iyisi, seçilmiş kişi Liu Kang, Mortal Kombat evreninin en gözde karakteridir. Bu çinli abimiz elinden alevli ejderhalar atarak, havada neredeyse 10 tekme atabilen, her yerinden alev çıkarabilen ve çok iyi nunchaku kullanabilen bir abimizdir. Kendisi Raiden’ın en sevdiği öğrencisidir ayrıca. Hatta kendisi ejderhaya bile dönüşebiliyor. Ustası Raiden’e karşı çok sadıktır.

Mortal Kombat Karakterleri

Raiden

White Lotus’un lideri ve aynı zamanda Yıldırım Tanrısı unvanlarını taşır. Kendisi amuletin asıl sahibidir ve tek amacı Earthrealm’i korumaktır. Elinden yıldırım fırlatabilen, ışınlanabilen, uçabilen bir tanrıdır kendisi. Hatta uçarken “HALEBABALEEY” diye çığlık atması meşhurdur. Aynı zamanda dövüş yetenekleri de iyidir. Dar bir zamanda güvenebileceğiniz bir karakterdir. Kendisi oldukça ciddi ve babacandır.

Mortal Kombat Karakterleri

Johnny Cage

Amerika’dan Mortal Kombat turnuvasına bir aktör olarak gelen bu abimiz, oyunun en komik ve eğlenceli karakteridir. Turnuvada zor bir anda olsa bile o aktör şımarıklığını kullanabilen bir karakterdir. Öyle ki Raiden ile bile dalga geçen birisidir kendisi. Özel güçlerinden birisi elinden yeşil bir güç topu atmak, rakibinin özel organlarına yumruk atmak, yeşil gücü etki edip güçlü bir tekme atmak ve tek aparkatta kafa uçurmaktır. Kendisi sonradan Sonya ve ekibine katılır. Hatta Sonya’ya da çok aşıktır bu genç. Göğsündeki Johnny dövmesi ile de nasıl bir tip olduğunu belli ediyor. Oyun içerisinde aktör olduğunu gözümüze sokmak için doluca gönderme yapıyor.

Mortal Kombat Karakterleri

Scorpion

Kendisi oyunun yapımcısı Ed Boon’un favori karakteridir. Öyle ki karakteri kendi seslendirmiştir. Scorpion Spear atarken “GET OVER HERE!” dedi ve oyunun ikonik sesi oldu. Hatta Mortal Kombat 1’den Mortal Kombat X’e kadar kullanıldı bu ses. Kendisinin hikayesi diğerleri kadar sade değil. Hatta öyle ki sırf onun hikayesiyle başka bir oyun yapılır. Şimdi şöyle başlayalım. Japonya’da Shirai Ryu klanının şirin mi şirin köyünde Hanzo Hasashi adında bir ninja yaşarmış. Bir karısı ve çocuğu varmış. Günün birinde köye bir baskın yapılmış ve köyün bütün halkını katletmişler. Hanzo’nun gözleri önünde ailesi öldürüldükten sonra Hanzo’da öldürülmüştür. Daha sonra Quan Chi tarafından diriltilen Scorpion (kendisi zombidir.) cehennem güçlerine kavuşmuştur. Shirai Ryu klanı yok olduktan sonra Quan Chi Scorpion’u emri altında köleleştirmiştir. Aslında her ne kadar Quan Chi için çalışıyor gibi gözükse de kişisel intikam dışında hiçbir planı yoktur. Turnuva bile umurunda değildir. Ailesinin ölümünden ise Sub-Zero abimizi suçluyor Scorpion. Scorpion’un öfkesi sürekli bir tersliğe yol açıyor. Mesela Sub-Zero abimizi öldürüyor evet. (Yani Bi-Han’ı) Fakat Quan Chi Sub-Zero’yu da diriltiyor ve Noob Saibot oluşuyor ve kötü tarafa geçiyor. Sub-Zero ismini ise kardeşi Kuai Liang devralıyor. Bu sefer de diğer Sub-Zero’nun peşine düşüyor bu deli oğlan. Hikayemiz kısaca böyle. Meşhur hareketleri Spear (GET OVER HERE!), kılıç yetenekleri, yerden alev çıkarma, ışınlanma, maskesini çıkarıp alev üflemedir. (maskesinin altında kuru kafa var.) Gözü intikamdan başka bir şey görmez. Oldukça da soğuktur. Hatta zorunlu olmadıkça kimseyle de konuşmaz bu karizmatik karakter. Mortal Kombat 1 geliştirilirken yeni bir karakter yapılmak istemiştir. Fakat yeni tasarım için maddi durumları olmadığı için Sub-Zero karakterini sarı yapmışlar. (Benim de favori karakterimdir ayıptır söylemesi).

Evet bir listemizin daha sonuna geldik. Bu listede favori karakteriniz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar efendim. Esen kalınız!

Hakkında Harun Refik Çiftci

Oyunlarla bir bebekken elime tutuşturulan çakma Nintendo kolu ile tanıştım. Retro oyunlara ve Slasher filmlere hayran bir şahıs. FPS aşığı olduğum doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir