Anasayfa > Blog > Steam Oyun Keyleri Nasıl Kullanılır?

Steam Oyun Keyleri Nasıl Kullanılır?

Steam oyun keyleri bir çok yerde karşımıza çıkabiliyor. Çekilişlerde, ücretsiz oyun dağıtıldığında, rastgele key satan mağazalarda… Peki bu Steam keyleri nasıl kullanılıyor?

Steam oyun keyleri “AAAA-BBBB-CCCC” şeklinde artarda gelen rakam ve sayılardan oluşur. Bu keyleri aşağıda anlattığım şekilde kullandığınız zaman keyin bulundurduğu oyun etkinleşir ve Steam kütüphanenize eklenmiş olur. Bu kadar basit! Şimdi bilmeyenler ve unutanlar için aşama aşama key kullanımına bakalım.

  • Tabiki öncelikle Steam uygulamasına bilgisayarınız üzerinden giriş yapmalısınız. Hesabınızı girdikten sonra uygulamadan Kütüphane bölümünü açarak sol altta bulunan “Oyun Ekle” yazısına tıklıyoruz.

Steam Key

  • Ardından açılan pencereden ileri tuşuna basarak devam ediyoruz.

Steam Oyun Keyleri

  • Sıradaki sayfadan Steam Abonelik Sözleşmesini kabul ederek ilerliyoruz.

Steam Key

  • Karşımıza gelen boşluğa ürün anahtarımızı(key) giriyoruz ve ilerle tuşuna tıklıyoruz.

Steam Ürün Etkinleştirme

  • Son olarak eklediğiniz oyunun bilgisini veren pencereden bitir tuşuna basıyoruz. Dilerseniz hemen ortada bulunan tuşa basarak makbuz çıkartabilirsiniz.

Steam Telefondan Key Kullanma

İşte bu kadar basit! Peki telefon veya tabletiniz üzerinden nasıl key etkinleştirildiğini biliyor musunuz? Bu da tıpkı uygulamadan etkinleştirmek kadar basit. Tek yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfadan önce hesabınızı girip ardından kutuya keyinizi girmek.

Mobilden Steam Keyi Kullanma

Keylerden bu kadar bahsetmişken anlatmasak olmaz. Poster, çıkartma, oyun keyi gibi bir çok ürün sattığımız yan sitemiz “postergg.savebutonu.com” açıldı. Hepinizi bekleriz!

Steam üzerinden key etkinleştirmekle ilgili sorularınızı yorumlarda belirtebilirsiniz. Diğer blog yazılarımıza da göz atmayı ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir