Anasayfa > Blog > BAU ONLAN 2 Nasıl Geçti? – #EnUzunGece

BAU ONLAN 2 Nasıl Geçti? – #EnUzunGece

Bahçeşehir Üniversitesi eSpor Kulübü’nün en uzun gece olan 21-22 Aralık arasında düzenlediği etkinliğe konuk olduk. 

Öncelikle böyle bir etkinlik fikrinin çok yaratıcı olduğunu belirtmekle başlayalım. En uzun “oyun” gecesinde oyuncular akşam 8’den sabah 8’e kadar doyasıya eğlendi. Peki bu etkinlik kapsamında neler vardı?

BAU Onlan 2 Nasıl Geçti?

LAN Odası

Oyuncuların kendi bilgisayarlarıyla girip rahatça oyun oynayabileceği bir oda ayrılmıştı. Laptoplar kuruldu, arkadaşlarla oyunlar oynandı.

Arcade

Neredeyse her etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de nostaljik arcade makineleri ortamı şenlendirdi. Oyuncular Street Fighter, Bomberman gibi eski oyunları oynayarak hoşça vakit geçirdi.

bau-onlan-arcade

Sanal Gerçeklik

Birçok videoya konu olmuş, ilgi çeken oyun Beat Saber başta olmak üzere etkinliğin katılımcılarına türlü türlü VR oyunlar oynatıldı. Çoğu kişinin erişimi olmayan bu teknolojinin bu tarz etkinliklerde kullanılabilmesi çok hoş oluyor doğrusu.

bau onlan vr

GeoGuessr Etkinliği

Google Maps’ten rastgele bir konuma gönderildiğiniz ve bu konumun nerede olduğunu harita üzerinden bilmeye çalıştığınız, tahminininizin yakınlığına göre puan aldığınız oyun büyük bir ekranda oyunculara oynatıldı. Etkinlik boyunca en yüksek puanı alanlara ödül olarak hediye kodları verildi.

Guitar Hero

Etkinliğin belki de en yoğun kısmı burasıydı diyebiliriz. Oyuncular popüler müzik oyunu Guitar Hero’yu arkadaşlarıyla birlikte tam teçhizat oynama fırsatını tepmedi ve hoş görüntüler ortaya çıktı.

PlayStation 4

PlayStation için ayrılmış oda da oldukça yoğundu. Yapılan FIFA 20 turnuvasını kazanan isim etkinliğin ev sahibi BAU eSports olurken turnuva dışından da birçok oyuncu imkanlardan faydalanarak arkadaşlarıyla birlikte FIFA oynadı.

Masa Oyunları

Böylesine bir etkinlikte FRP’cileri boş geçmek olmazdı tabii. Türlü türlü oyunla donatılmış masalar da boş geçilmedi, Catan gibi masa oyunları sabahlara kadar oynandı.

bau onlan frp

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir