Anasayfa > Oyun Haberleri > Blizzard’ın Overwatch Etkinliği İptal Edildi!

Blizzard’ın Overwatch Etkinliği İptal Edildi!

Hong Kong olaylarıyla beraber gelişen protestoların odak noktası Blizzard, duyurmasının üzerinden henüz altı gün geçen Overwatch etkinliğini iptal etti.

Hong Kong’u destekleyen Hearthstone şampiyonunun turnuvalara girmesinin yasaklanması ve ödülünün kendisine verilmemesi üzerine “Çin hükümetinin yalakası” olarak değerlendirilen Blizzard, son günlerde ağır bir şekilde eleştiriliyor. Protestoların getirdiği kaosu üst seviyeye taşıyan bu olay ile birlikte birçok espor organizasyonu da konu hakkında konuşulmaması için adımlar atmıştı.

overwatch

Geçtiğimiz günlerde bir sivil toplum kuruluşu tarafından Blizzard’ın yıllık etkinliği BlizzCon için protesto düzenleme fikri ortaya atılmıştı. Bunun üzerine daha altı gün önce kamuya duyurulan, Overwatch’un Nintendo Switch’e çıkışına özel, Nintendo mağazasında gerçekleşmesi planlanmış olan etkinlik iptal edildi. Etkinlik kapsamında oyuncular Overwatch’un ses sanatçılarıyla tanışabilecek, keyifli vakit geçirebilecekti. Fakat Blizzard büyük ihtimalle protesto korkusuyla New York’taki Nintendo mağazasında gerçekleşecek olan etkinliği iptal etti. Zaten oyuncuların gözünde kötü bir imaja sahip olan şirket bakalım bu hamlesinden sonra nasıl bir duruma düşecek?

“Önceden duyurulan, Overwatch’un çıkışına özel Çarşamba gününe NintendoNYC’de planlanan etkinliğin Blizzard tarafından iptal edildiğini duyuruyoruz. Durumun yaratabileceği herhangi bir sorun için özür dileriz.”

Açıklamayı bile Nintendo’ya yaptıran Blizzard bakalım oyuncuların gözünde daha ne kadar düşecek. Konuyla ilgili düşüncelerinizi bizlerle belirtmeyi unutmayın, hepinize iyi oyunlar 🙂

 

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir