Anasayfa > Oyun Haberleri > Call of Duty Mobile Kasıp Kavuruyor!

Call of Duty Mobile Kasıp Kavuruyor!

Son zamanlarda mobil oyun piyasasında inkar edilemez bir hareketlilik var. PUBG Mobile’ın başarısının ardından dev oyun firmaları da bu kanada daha fazla yatırım yapmaya başladılar. Bunlardan sonuncusu ise Call of Duty Mobile ile çıkış gerçekleştiren Activision.

Oyuncular tarafından oldukça beğenilen ve kendisinden çok daha önce bu kanada adım atmış PUBG Mobile ile karşılaştırılan Call of Duty Mobile oyunculara beklediklerini sunmuş gibi görünüyor. Dünya çapında yapılan yorumların genelinin olumlu olması yeni çıkan bir oyun için hiç de azımsanacak bir başarı değilken bu başarıya bir de oyunun ilk haftasında 20 milyon indirme barajını geçmesi eklendi.

Çıkışının üzerinden henüz bir hafta gibi kısa bir süre geçmiş olan oyunun böyle bir başarı yakalamış olması zannediyoruz ki Activision‘ı da oldukça mutlu etmiştir. Daha şimdiden mikro ödemelere sayesinde 2 milyon doların üzerinde gelir elde eden oyun başarısını sürdürmeye devam ederse Activision‘un yeni gelir kapısı olacak gibi görünüyor.
call of duty mobile
Çoğu oyuncunun severek takip ettiği bir oyun serisi olan Call of Duty isminin hakkını mobil oyun piyasasında da vererek bizlerin karşısına oldukça başarılı bir oyun ile çıktı. Ancak oyunun sadece Call of Duty markasının büyüklüğünden yararlanacak bir tuzak olduğunu, oyunun beklentileri karşılamayacağını düşünenlerin sayısı da hiç de az değildi. Call of Duty Mobile kısa sürede elde ettiği başarı ile de kendisine getirilen tüm bu eleştirilere en güzel cevabı vermiş oldu.

Oyun, espor ve teknoloji dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizleri Instagram ve Twitter üzerinden de takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir