Anasayfa > Oyun Haberleri > Call of Duty: Modern Warfare Loot Box İçermeyecek!

Call of Duty: Modern Warfare Loot Box İçermeyecek!

Uzun zamandır Call of Duty: Modern Warfare’de loot box olup olmayacağı konuşuluyordu. Infinity Ward yetkilisi, tartışmayı yaptığı açıklamayla sonlandırdı.

Oyunun geliştiricisi Infinity Ward’un sanat direktörü Joel Emslie’nin Reddit’te yaptığı açıklamaya göre Call of Duty: Modern Warfare oyunu hiçbir şekilde loot box içermeyecek. Kendilerinin oyun içinde bu tarz bir uygulama için planları olmadığını söyleyen Emslie, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Yuh be. Modern Warfare hakkında birçok yanlış bilgi paylaşılıyor bu aralar. Şu anda hiçbir şekilde herhangi bir loot box veya benzeri sistem üzerine çalışmadığımızı söyleyebilirim. Ayrıca kullanışlı eşyaların kilidi oyunu oynayarak açılacak. Takipte kalın, bu hafta yeni bilgiler vermeyi düşünüyoruz.”

Call of Duty: Modern Warfare Loot Box

Call of Duty: Modern Warfare loot box içerecek mi tartışmaları, beta oyuncularının oyunun supply drop içerdiğini ve bu dropların içerisinde emote’lar, silah boyalar, spreyler ve de özellikle silahların bulunduğunu söylemesiyle başladı. Emslie ise bu bilgilerin topunu yaptığı açıklamayla reddetti. Popüler sosyal medya platformu Reddit üzerinden yapılan açıklama, oyuncuların içini rahatlatmak için yeterli olmadı tabii ki. Oyun ilk çıktığında sorun olmayacağını, ardından ise yayıncı firmanın para için yine her türlü şeyi yapacağını düşünen oyuncu sayısı çok fazla. Peki sizce ActiVision bu konuda nasıl bir politika izleyecek? Görüşlerinizi bizlerle belirtmekten çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir