Anasayfa > Oyun Haberleri > Crusader Kings 3 2020’de PC’ye Geliyor

Crusader Kings 3 2020’de PC’ye Geliyor

Bildiğiniz üzere birkaç gündür Europa Universalis, Hearts Of Iron ve Crusader Kings gibi serilerin yapımcısı olan Paradox Entertainment’ın düzenlediği ParadoxCon ziyaretçilerini ağırlıyor. Fuar sırasında Crusader Kings 3 çıkış tarihi açıklandı.

Crusader Kings 3 ne zaman çıkacak?

Birkaç gün önce Crusader Kings 2’nin ücretsiz oynanabilir hale gelmesinden şu yazımızda bahsetmiştik. Aynı zamanda ücretsiz olan oyundaki bazı görevleri tamamlayarak Crusader Kings 3 için oyun içi öğeler açabileceksiniz. Crusader Kings 3 ise 2020 yılında PC ve XBOX Game Pass‘e çıkış yapacak.

Eski ve kullanıcı dostu olmayan arayüzünden kurtulan Crusader Kings 2 artık daha kullanıcı dostu ve kolay kullanılabilen bir arayüze sahip. Menüler ve pencereler artık daha düzenli ve minimalistik. Oyunun yapımcılarından Henrik Fåhraeus, kullanıcı dostu arayüzün hiç bir zaman kendileri için ön planda olmadığını fakat artık daha büyük bir kitleye hitap etmeye odaklanabileceklerini söylüyor.

Crusader Kings 3’ün Hakkında Bildiklerimiz

Crusader Kings, seriden de bildiğimiz üzere, seçtiğiniz bir ülkenin hanedanını yönettiğiniz ve tarihe şekil verdiğiniz bir orta çağ simülatörü. Oyunun üzerinde çalışan takımın söylediğine göre 3. oyun serinin eski üyelerine kıyasla oyunculara daha rahat bir oyun deneyimi yaşatacak. Oyuna yeni gelen yaşam tarzı sistemi ile yönettiğiniz hanedanın yaşayış şeklini seçebileceksiniz. Açabileceğiniz soy özellikleri ile bazı kişisel özellikleriniz soyunuz boyunca aktarılacak.

Liderlik ekranı da eski görüntüsünden kurtularak yerini daha modern, animasyonlu yönetim ekranına bıraktı. Ayrıca yeni oyunda yöneticinizin stres seviyesi de oyunda büyük etki yaratacak. Yeni Tooltips özelliği ise oyuna yeni başlayan oyunculara yardımcı olacak, aynı zamanda eski oyuncularada feodal sistem ve krallıklar hakkında bilgi verecek.

Aşağıdan Crusader Kings 3’ün duyuru videosunu izleyebilirsiniz.

Siz Crusader Kings 3’ü bekliyor musunuz? Buradan Facebook grubumuza katılarak tartışmalara katılabilirsiniz.

Hakkında Kayra Tokgöz

20 yaşında ve SaveButonu'nda yazarlık yapıyor. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi, oyunsever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir