Anasayfa > Oyun Haberleri > CS:GO Kasa Anahtarları Topluluk Pazarında Satılamayacak!

CS:GO Kasa Anahtarları Topluluk Pazarında Satılamayacak!

Oyundaki kasaları açmak için kullanılan CS:GO kasa anahtarları, Valve’un aldığı kararla artık alındıktan sonra topluluk pazarında satılamayacak.

İlk aşamalarda meşru oyuncular tarafından genelde bahis siteleri üzerinden kullanılan anahtarlar, resmi açıklamaya göre zamanla bir kara para aklama aracına dönmüş durumda. Bu durumdan hiç de hoşnut olmayan Valve, anahtarların Steam topluluk pazarında satılmaması gerektiğine karar verdi. Halihazırda bir kasa anahtarına sahipseniz ve satmayı düşünüyorsanız endişelenmenize gerek yok, önceden beri envanterlerde bulunan anahtarlar bu karardan etkilenmeyecek. Valve’un konuyla ilgili resmi CS:GO sitesinden yaptığı açıklamanın Türkçe halini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Bugünden itibaren oyun içinden alınan CS:GO kasa anahtarları satın alan hesabı terk edemeyecek. Yani anahtarlar topluluk pazarında satılamayacak veya takaslanamayacak. Önceden alınan CS:GO kasa anahtarları durumdan etkilenmiyor – kendileri hala topluluk pazarında satılabilir veya takaslanabilir.

Neden mi bu değişikliği yaptık? Geçmişte gözlemlediğimiz anahtar takaslarının veya satışlarının çoğu meşru kullanıcılar arasındaydı. Fakat dünya çapında dolandırıcılık şebekeleri kazançlarını aktarmak için son zamanlarda CS:GO anahtarlarını kullanmaya başladı. Geldiğimiz noktada, pazarda gerçekleşen neredeyse bütün anahtar işlemlerinin kaynağının bu şebekeler olduğuna inanıyoruz. Sonuç olarak, bu saatten sonra alınacak olan anahtarların takaslanmamasına ve satılmamasına karar verdik.

Anahtarları kasa açmak için kullanan, CS:GO oyuncularının büyük çoğunluğu için hiçbir şey değişmedi. Anahtarlar hala envanterlerdeki kasaları açmak için kullanılabiliyor. Artık sadece takaslanamıyorlar ve Steam topluluk pazarında satılamıyorlar.

Bu değişiklik maalesef bazı meşru kullanıcıları da etkileyecek fakat dolandırıcılıkla mücadele Steam’de ve ürünlerimizde öncelik verdiğimiz bir şey.”

cs

Açıklamanın son cümlesinde de belirtildiği gibi, kötü niyetli olmayan kullanıcılar da bu değişiklikten etkilenecek. Yine de dolandırıcılıkla mücadele için bazı şeylerden istemeyerek de olsa taviz vermek gerekiyor. Topluluk pazarlarındaki satışlardan elde ettiği kârı bu hamleyle azaltan yapımcı Valve’un konudaki tavrının samimi olduğunu düşünüyorum. Etkilenecek oyuncular olmasına rağmen kârından vazgeçerek böyle bir karara varan ekip gerçekten de dolandırıcılığa karşı mücadele ediyordur. Sizler de konuyla ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin. Oyun dünyasındaki son gelişmeler için sitemizi takipte kalabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir