Anasayfa > Blog > CS:GO Wall Hack Kodu Nedir, Nasıl Aktifleştirilir?

CS:GO Wall Hack Kodu Nedir, Nasıl Aktifleştirilir?

Birlikte oynadığınız özel oyunlarda arkadaşlarınızla eğlenmek için kullanabileceğiniz CS:GO wall hack kodu nedir, nasıl aktifleştirilir?

Valve tarafından piyasaya sürülüp en yerleşmiş FPS oyunlarından biri olan CS:GO’da birçok konsol kodu bulunmakta. Konsola girilen kodlarla birlikte oyunda silah tuttuğumuz el, nişangâhımız, silah tutuş şeklimiz, mermi sayımız gibi birçok şeyi değiştirebiliyoruz. Bu nedenle kodları hem eğlenmek, hem de daha verimli antrenman yapmak için bol bol kullanıyoruz. Genelde arkadaşları trollemek için kullanılan, wall hack kodu olarak nitelendirilen kod da bunlardan bir tanesi. Bu kodu kullandığınızda duvarın arkasından oyuncu ve silah modellerini görebiliyorsunuz, böylece arkadaşınızı tabiri caizse “trolleyebiliyorsunuz.” Bu kodun ne olduğunu ve nasıl aktifleştirebileceğinizi yazımızda sizlere anlattık.

csgo-wall-hack-kodu

CS:GO Wall Hack Kodu

 • Geliştirici konsolunu açın
 • sv_cheats 1 yazın
 • r_drawothermodels 2 kodunu yazın

Kodu aktifleştirebilmek için öncelikle geliştirici konsolunu açmanız, ardından da oynadığınız oyunun özel olması ve sv_cheats komutunun 1 olması gerekiyor. Sonrasında ise wall hack kodunu girmenizin ardından duvar arkasını görmeyi aktifleştirmiş oluyorsunuz. Takıldığınız bir yer varsa ilgili bloglarımızdan yardım alabilirsiniz.

CS:GO Konsol Açma

CS:GO Duvar Arkası Görme Kodu Aktifleştirme / Kapatma

Kodu r_drawothermodels 2 yazarak aktifleştirmenizin ardından r_drawothermodels 1 yazarak kapatabiliyorsunuz.

CS:GO Wall Koduna Tuş Atama

 • bind n “sv_cheats 1; r_drawothermodels 2”
 • bind m “sv_cheats 1; r_drawothermodels 1”

Bu kodları kullanırsanız N tuşuna basarak CS:GO duvar arkası görme kodunu açabilir, M tuşuna basarak kapatabilirsiniz. Koddaki harfi istediğiniz gibi değiştirerek istediğiniz tuşa wall kodunuzu atayabilirsiniz. Tuşları ve kodu değiştirerek istediğiniz koda tuş ataması yapabilir, kodlarınızı daha pratik bir biçimde kullanabilirsiniz.

CS:GO Diğer Troll Kodları

Arkadaşınızla eğlenmek için wall hack kodu kullanmak istiyorsanız kendisini iyice sinirlendirebilecek başka kodlara da hayır demezsiniz. Aşağıda verilen kodları özel oyunda “sv_cheats 1” yazmanızın ardından kullanarak eğlencenizin dozunu biraz daha arttırabilirsiniz.

 • noclip

Bu kodu kullanarak uçmanız mümkün. Kod kullandığınız açık bir şekilde belli olur fakat istediğiniz gibi duvarların arasından geçerek hareket edebilir, arkadaşlarınızı şaşkınlık içerisinde bırakabilirsiniz.

 • god mode

Tanrı modu anlamına gelen bu komutu kullanırsanız ne olursa olsun hasar yemiyorsunuz. Arkadaşınıza “Vuruyorum vuruyorum ölmüyor” dedirtmek için ideal, çok sinir bozucu bir kod.

 • sm_cvar sv_infinite_ammo 1

Bu komutu girerseniz ne kadar sıkarsanız sıkın hiçbir şekilde merminiz azalmayacaktır. CS:GO sınırsız mermi kodu da arkadaşınızı trollemek için kullanabileceğiniz etkili yöntemlerden bir tanesi.

Diğer CS:GO Kodları

 • fps_max 60

Oyundan aldığınız FPS değerini 60’a sabitler ve daha yukarılara çıkmasını engeller. Her ne kadar birçok kullanıcı 0 komutu ile sınırsız FPS değeri almayı tavsiye etse ve biz oyuncular orada 300-500 görünce mutlu olsak da bu aslında yanlış. Bilgisayarın 60 FPS verdikten sonra yorulmadan diğer işlerine bakarak tam anlamıyla performans sağlaması oldukça önemli. Yine de tavsiyemizden hoşnut kalmazsanız diğer değerleri deneyebilirsiniz.

 • mm_dedicated_search_maxping 60

Bu komut ile birlikte ping’inizin 60’in üzerine çıkmayacağı, konum olarak internet bağlantınıza daha yakında bulunan sunuculardaki oyunları arar. Bu sayede internet bağlantınızda bir problem yoksa daha kaliteli oyun zevkleri yaşayabilirsiniz.

Not: 65’in altını önermiyoruz. Dilerseniz 30 ping’li oyunları da arayabilirsiniz fakat maç bulma süreniz zorlaşacağı gibi oyunlarınızı tek sunucuya mecbur bırakmış olursunuz.

 • cl_radar_scale 0.4

Mini map üzerinden görebildiğimiz ölçeği en geniş haline getiren bu konsol komutuna alışmaya bakın. Haritada takım arkadaşlarınızı takip ederken en çok işinize yarayacak kodun bu olduğunu belirtelim. Oldukça işlevsel, takımınızı yönlendirirken fazlasıyla işe yarayabileceği gibi oyun içerisindeki kafa karışıklığınızı da bir hayli azaltacaktır.

 • cl_radar_always_centered 0

Radarın sizi merkez almasının da önüne bu kod ile geçebiliyoruz. Bununla birlikte radarın merkezinde bizim bulunduğumuz konum olmuyor. Aynı zamanda haritada görebildiğimiz alanı da bir nebze daha geniş bir hale getirdiğini hatırlatmakta fayda var. Özellikle Dust 2 gibi büyük haritalarda kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Counter-Strike: Global Offensive Hakkında

Ağustos 2012’de Valve tarafından piyasaya sürülen CS:GO, çıkışından beri gelen güncellemeler, espor arenası, operasyonlarıyla birlikte oyun dünyasına damgasını vurmuş efsane bir yapım. FPS türünün en iyi örneklerinden olan Counter-Strike serisindeki son oyun olan Global Offensive’i Steam üzerinden bedavaya oynayabilirsiniz.

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir