Anasayfa > Oyun Haberleri > Dead Island 2 Hala Yapım Aşamasında

Dead Island 2 Hala Yapım Aşamasında

Dead Island 2’den uzun süredir yeni bir haber alamıyoruz. İlk kez E3 2014’te mükemmel bir fragman ile duyurulan Dead Island 2, yıllardır büyük bir sessizliğe bürünmüş durumdaydı. Yıllar sonra, oyunun geliştiricilerinden biri olan Koch Media’nın CEO’su Klemens Kundratitz oyunun hala yapımda olduğunu doğruladı.

dead island 2

Aslında her şey yayımcı Deep Silver‘ın yapımcı şirket bulma konusunda yaşadığı sıkıntılarla başladı. Deep Silver ilk başta Dead Island 2’nin yapımı için Techland‘i seçti. Fakat Techland Dead Island 2 yerine Dying Light‘a odaklanmaya karar verdi. Ardında Yager Development adında bir yapımcı firmayla anlaşıldı. E3 2014‘te oyunun bir oynanış videosu yayınlandı ve oyunun Kaliforniya‘da geçeceği, çeşitli silah modifikasyonları, yeni zombiler ve 8 kişilik çoklu-oyunculu modu gösterildi.

Haziran 2015’te ise oyunun yapımcılığı Yager Development’dan alındı. Yager Development’ın açıklamasına göre bu ayrılığın sebebi iki şirketin görüşlerinin uyuşmamasıydı. Mart 2016’da Sumo Digital oyunun yapımcılığını üstlendi. Deep Silver, bir yıl aralıklarla 2017 ve 2018’de oyunun hala geliştirildiğini açıkladı. Ağustos 2019’da ise THQ Nordic oyunun geliştirici firmasının Deep Silver’ın alt firması olan Dambuster Studios olduğunu açıkladı.

dead island

İlk açıklanışından 6 yıl sonra Koch Media’nın CEO’su Klemens Kundratitz  GI.biz adlı siteye verdiği röportajda Dead Island 2‘nin hala geliştirildiğini resmi olarak açıkladı. Ayrıca Dead Island 2’nin onların en önemli projesi olduğunu ve ortaya çıkan ürünün en iyisi olmak için ellerinden geleni yaptıklarını da belirtti. “Dead Island 2’nin çok iyi bir zombi oyunu olacağı konusunda kendimize güvenimiz tam.” diye de ekledi.

Maalesef hala oyunun çıkış tarihi hakkında kesin bir açıklama yok.

dead island

Siz Dead Island 2’yi yıllardır bekleyenlerden misiniz? Görüşlerinizi Facebook Grubumuza katılarak bizlerle ve diğer takipçilerimizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Game of Thrones testimize de tam buradan göz atabilirsiniz.

 

Hakkında Kayra Tokgöz

20 yaşında ve SaveButonu'nda yazarlık yapıyor. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi, oyunsever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir