Anasayfa > Oyun Haberleri > Diablo IV Ve Geçmişten Günümüze Diablo Serisi

Diablo IV Ve Geçmişten Günümüze Diablo Serisi

Diablo IV çıkış duyurusu yapıldığından beri diablo serisinin hayranları heyecan içerisinde oyunu beklemeye başladı. Fakat çıkış tarihi açıklanmadı.

Diablo III de sezon mantığı ile oynanış süresini uzatmaya çalışan ve bunu güzel bir biçimde başaran Diablo. Aslında hikayeye dayalı bir oyun olarak piyasaya çıkmıştı.

Diablo serisinin ilk oyunu RPG ve Hack & Slash türlerinde bir çağ başlatmıştır. Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan bu oyun serisi genel de 30 yaş ve üzeri insanlar tarafından daha fazlaca seviliyor. Çünkü Diablo, onların gençlik döneminin en iyi oyunlarından bir tanesidir.

Diablo IV Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

Diablo IV için bir çıkış tarihi açıklanmadı. Fakat bizim tahminimizce 2020 sonu 2021 başı bir aralıkta oyunun yeni nesil konsollara ve PC platformu için çıkması muhtemel.

Diablo 31 Aralık 1996, Diablo II 29 Haziran 2000, Diablo III 15 Mayıs 2012 ta piyasaya çıkışını gerçekleştirmişti. Son diablo oyunundan bu yana 7 sene geçti. Çünkü Diablo III serinin diğer oyunlarının yanı sıra güncelleme ve DLC’ler ile oynanış uzunluğunu artırdı. Bu sebeple Diablo IV ü geciktirdi.

Net bir şey olmasa bile bizde sizin gibi Diablo IV ün çıkmasını ve bize “Selamün Aleyküm Bilader” demesini bekliyoruz.

Hikaye Ve Karakterler

Bu bölümde Geçmiş diablo oyunları ile ilgili hikayesel olaylar anlatılacaktır. Oyunları henüz oynamadıysanız ve oynamak gibi bir düşünceniz var ise bu kısımları es geçiniz.

Spolier Alert

Diablo

Diablo serisinin ilk oyunu olan Diablo adlı oyunda baş kötümüz isimden de anlayacağınız üzere “Diablo” adında bir iblis. Bir taş yardımı ile Diablo insanları kontrolü altına alır ve kendi suretine bürünür. Bizim hikayemizde burada başlıyor. Tristram köyün den bir gezgini oynuyoruz. Köyümüzü korumak için bir zindana dalıyoruz ve zindanın sonunda bizi bekleyen Diablo ile olan mücadelemizde başımızdan neler geçmiyor ki.

Lazarus adlı baş rahip isyan eden bir melek tarafından yönlendirilerek Tristram köyüne kral Leoric’in yanına gizlice yerleşir. Amacı Diabloyu Kralın bedeninde yeniden dünyaya getirmektir. Kral Leoric üzerinde başarı sağlayamaz ancak bu durum kral Leoric’in aklını yitirmesine sebep olur. Lazarus bunun üzerine kralın oğlu olan Albrecht’i kaçırır. Kral durumun farkına varamayacak kadar aklını yitirdiğinden ötürü bunu yapanların en sağdık adamlarından biri olan Lachdanan olduğunu sanar ve muhafızları ile kendisine saldırır. Lachdanan kendini korumak için sağdık olduğu kralı Leoric’i öldürmek zorunda kalır. Diablo Albrecht’in bedeninde yeniden dünyaya gelir.

Biz de bu durumu düzelmek için zindanlarda çeşitli iblisler ve yaratıkları öldürerek diabloya doğru ilerleriz. Bize bu konuda eski bir Horadrim(Büyücü İblis Avcısı) olan Deckard Cain yardımcı olur ve görevlerimizin bir kısmını verir. Bu sırada kendimizi geliştiririz ve fazla altınları Tristram da yere atmak sureti ile saklarız. Sonunda Diablo yu mağlup ederek düzeni sağlarız. Hikaye diabloyu kendi bedenimize hapis etme kararı ile son bulur.

Diablo IV

Diablo II

Diablo II serinin isminden de belli olduğu üzere 2. oyunudur. İlk oyunda yönettiğimiz gezgin karakterimiz tahmin ettiği kadar da güçlü olmayacak ki diabloyu daha fazla bedeninde tutsak edemez. Ve Diablo(Eski Gezgin) kardeşlerini canlandırmak ve cenneti yok etmek üzere Tristram dan ayrılır. Bu ayrılış ile beraber Tristram da kaos olur ve Tristram harabeye döner yalnızca Deckard Cain ve Marius dur.

Hikaye kahramanımızın Rogue’ların kampına gelmesi ile başlıyor. Rogue kampında verilen görevlerden bir tanesi ile Deckard Cain’i yanmakta olan Tristram dan kurtarırız. Ve bize çapıcı gerçekleri anlatır. Artık gezginimizin Diablo olduğu konusunda şüphemiz kalmaz ve yeni kahramanımız ile Diablonun peşine düşeriz. Ana amacımız Diablo yu durdurmak ve yok etmektir. İlerlerken Kardeşlerini canlandırmasına engel olamasak bile kardeşlerini yok etmek sureti ile diabloya adım adım yaklaşıyoruz bu sırada Marius ruh taşını saklamayı kendine görev ediniyor ve kendini deliler hastanesine kapatıyor. Biz Diabloyu cennete, Cenneti yok etmeye çalışırken mağlup ediyoruz ve yok ediyoruz. Tamami ile bir flashback i oynadığımız oyun Marius’un Tyrael sandığı Baal’a ruh taşını teslim edip Baal tarafından öldürülmesi ile son buluyor. Bu sırada DLC olan Diablo II: Lord of Destruction başlıyor. Baal ayakta kalan son barbar krallığı olan Areath’ı kuşatıyor. Biz yarım bıraktığımız işi bitirmek üzere yola çıkıyoruz. Ve son kardeşi de alt ediyoruz.

Diablo IV

Diablo III

Diablo III serinin şuana kadar çıkmış olan son oyunudur. Hikaye tanımlanamayan bir cismin Tristram katedraline düşmesi ve yaratıkların ve yaşıyan ölülerin insanlara saldırmaları ile başlıyor.

Bu sırada Yeni Tristram gelen kahramanımızın bu düşen cimi bulmaya çalışması üzerine işlenen bir hikaye yapısına sahip. Deckard Cain’in yeğeni olan Lea amcasını bulmamız için bizden yardım ister. Kurtardığımız Deckard Cain’in yardımı ile düşen cismin sırrı çözülür. Düşen cisim insanları gelen tehlikeye karşı uyarmak için gelen Tyrael dan başkası değildir. Tyrael bize en az diablo kadar kötü olan Günahların Efendisi Azmodan ve Yalanların Lordu Belial güçlerini birleştirdiler der. Her ikisini de ruh taşına hapsetmek için yola çıkarız. Bu arada Lea’nın annesinin Diablo bir NPC olarak karşımıza çıkan Adria isimli bir cadı olduğunu öğreniriz. Babasının da İlk oyunda yönettiğimiz gezgin olduğu ortaya çıkar. Adria bize yolculuk boyunca yardım eder. Kızı Lea yı doğuştan gelen gücünü fak etmesi için eğitir. Amaç hapis edilen iblislerin ve ruh taşının Lea tarafından yok edilmesini sağlamaktır. Fakat Adria’nın amacı farklıdır ve kızını kullanarak kocası olan Diablo yu geri getirmeyi amaçlıyordur. Bunların hepsini hikayenin sonlarına doğru öğreniriz. Ve Diabloya dönüşen Lea yı öldürmemiz ile hikaye sonlanır.

DLC olan Diablo III: Reaper of Souls Ölüm meleklerinden birisi olan Malthael’in ruh taşını çalması ile başlar. Amacı ruh taşı yardımı ile dahada güçlenmektir. Malthael West March adında bir bölgeye gider ve öldüre bildiği kadar fazla insanı hizmetkarı olan ölüm melekleri yardımı ile öldürüp ruhlarını toplamaya başlar. Yeterince güçlenip Her şeyi ele geçirmek amacındadır. Hikaye Malthael’in ölümü ve ruhtaşının cennetin derinliklerine düşmesi ile sonlanır.

Diablo IV

Diablo IV

Diablo IV serinin çıkacak olan oyunudur. Diablo IV için bizim Diablo IV için açılan siteden anladığımız kadarı ile baş düşmanımız bütün iblislerin annesi olan Lilith dir.

4 gezginin para veya bilgi için girmeye çalıştıkları bir tapınak da şifreyi çözmeleri ile birlikte bir arkadaşlarını saldırgan yaratıklara feda enden gezginler. Arkadaşlarının ruhu bir iblisin ele geçirdiğinden habersiz bir şekilde kavga ederler. Bu sırada iblis saldırgan olan Gezginleri etkisiz hale getirip kanlarından bir geçit açmaya başlar. Son gezgine saldırmayıp konuşmayı tercih eden iblis tanrıdan yardım isteyen gezgine şu sözleri söyler. “Burada ışık yok sen bilgi için karanlığa geldin.” ve son gezginimiz de pes eder ve geçit tamamlanır Lilith doğar.

Bu haberimizde sizlere Diablo IV ve Diablo evreni hakkında bildiklerimizi aktarmaya çalıştık umarım işinize yaramıştır. Diğer Oyun Haberleri / Bilgisayar Oyunları Haberlerine bakmak için linklere basabilirsiniz. Yorumlarda bizlere Diablo evreni hakkındaki görüşlerinizi yazmayı unutmayın esen kalın.

Hakkında B.Deniz "HayırSever" UYSAL

22 yaşında, Bilgisayar Programcılığı mezunu, rekabetçi oyun seven bir insan evladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir