Anasayfa > Oyun Haberleri > DOOM Eternal İçin Bir Erteleme Daha

DOOM Eternal İçin Bir Erteleme Daha

Uzun zamandır beklenen DOOM Eternal’ın çıkmasını bekleyenler için üzücü bir gelişme var. Yapımcı şirket id Software, çıkış tarihinin ertelendiğini açıkladı.

İlk FPS oyunlarından kabul edilen ve oyuncular arasında da büyük saygı gören eğlenceli oyun serisi DOOM‘un yeni oyunu DOOM Eternal, E3 2019’da duyurulmuş ve fazlasıyla büyük ilgi çekmişti. Hem tek kişilik hikaye modu hem de çok oyunculu modu olacağı açıklandığında ise aldığı olumlu tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Yine aynı tarzdan sapmayarak bolca canavar avlayacağımız oyun için ilk duyurulan tarih 22 Kasım 2019 olmuştu. 22 Kasım’da Standart ve Deluxe Edition olarak çıkacağı bilinen oyun, sadece PC için değil Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch ve Google Stadia platformlarında da çıkacağı duyurulmuştu.

Herkes pürdikkat oyunun çıkışını beklerken bugün id Software yazılı bir açıklama yaptı. Oyunun çıkış tarihinin 20 Mart 2020’ye ertelendiğini duyurdu. Açıklamanın tamamını okumak isteyenler için:

id Software’ın Açıklaması

Oyunu çıkaracağımız tarihi biraz erteleyerek tarihin 20 Mart 2020 olmasına karar verdik. Eminiz ki birçok hayranımız bu gecikmeden dolayı kırılacak fakat DOOM Eternal’ın beklemenize değecek bir deneyim sunacağı konusunda kendimize inancımız tam.

Açıklamanın yanında oyun hakkında yaptıkları bazı değişiklikleride yayınlayan id Software, şu maddelere yer verdi:

  • DOOM Eternal, Nintendo Switch‘e tüm platformların çıktıkları tarihten sonra çıkacak. Nintendo Switch için ayrı bir çıkış tarihi duyurulacak.
  • Oyunu oynayan diğer oyuncuların oyununa katılabileceğiniz ve şeytan olacağınız “Invasion Mode” isimli bir mod gelecek. Oyunun çıkışından bir süre sonra yapılacak güncellemeler ile birlikte ücretsiz olarak oyunculara verilecek.

Açıklamaların ardından bir haber daha paylaşıldı, 1997 yılının favorisi DOOM 64‘ün Nintendo Switch ardından artık Xbox One, PlayStation 4 ve PC‘de de oynanabileceği duyuruldu.

DOOM Eternal‘ı ön sipariş eden kişilere ücretsiz olarak hediye edilecek oyun, DOOM Eternal‘ın çıkış tarihi ile aynı zamanda çıkacağı söylendi.

Bu açıklamanın ardından piyasaya oturan bu bomba serinin sevenlerini ve oyunun çıkmasını bekleyenleri üzdü. Fakat yinede çıkışını beklemeye ve DOOM’u bir kez daha oynayabileceğimiz günün hayalini kurmaya devam edeceğiz. Daha fazla blog için ve piyasadan güncel haberler için sitemizi, Instagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir