Anasayfa > Oyun Haberleri > Dota 2 Hızlı Sıra – Eşleştirme Hızı Artacak Mı?

Dota 2 Hızlı Sıra – Eşleştirme Hızı Artacak Mı?

Dota 2 oyununda takım dengesini bozmadan oyun bulma hızını arttırmak için başarılı oyun yapımcısı Valve’dan bir hamle geldi: Hızlı Sıra!

Sınıf tabanlı oyunlarda tank veya destek oynamak isteyenlerin hasar vuran karakterleri oynamak isteyenlerden çok daha az olduğunu hepimiz biliyoruzdur. Bu sebeple birçok oyunda insanlar istediği rolü oynamak için uzun süreler beklemek veya destek rolüne gelen kötü bir oyuncu ile birlikte oynamak zorunda kalabilir. Bu sorunlara kısmen de olsa çözüm olacak bir güncelleme geldi ünlü MOBA oyunu Dota 2 ‘ye.

dota 2 hızlı sıra

Önceden dereceli oyunlarda sıralı seçim olmadığı için oyun esnasında genelde tatsız bir şekilde çözülüp oyuna kötü etki eden rol problemi, sıralı seçimle düzeltilmişti. Bu güncellemenin sonucunda da oyuncular uzun süren eşleştirmelerle karşı karşıya kalmıştı. Şimdi bu sorunu da çözecek olan bir güncelleme geliyor: Hızlı Sıra.

Hızlı Sıra özelliği, oyunda oynanabilecek olan bütün rolleri seçen gruplara veriliyor. Tek kişi oyuna girip bütün rolleri seçerseniz hem o maçta daha hızlı eşleştiriliyor, hem de sonradan kullanmak için dört adet hızlı sıra hakkına sahip oluyorsunuz. Gruplarda da durum aynı şekilde, oyuncular kendi aralarında bütün rolleri doldurdukça eşleştirmede hızlı sıra özelliği kullanılabiliyor. İki kişilik gruplarda bu özellik kullanılırsa sonradan kullanmak için kişi başına iki hızlı sıra düşerken bu sayı üç kişilik gruplarda kişi başı bire düşüyor. Sonradan kullanmak için olanlar dışında, her pozisyonun seçildiği maçlarda da hızlı sıra özelliği kullanılıyor.

Bakalım bu güncelleme gerçekten de eşleştirme süresini oyun kalitesine kötü etki etmeden azaltabilecek mi? Düşüncelerinizi bizlerle belirmekten çekinmeyin, en güncel oyun gelişmeleri için bizi takipte kalabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir