Anasayfa > Oyun Haberleri > Elder Scrolls Online 2020’de Google Stadia Yolcusu!

Elder Scrolls Online 2020’de Google Stadia Yolcusu!

Geçenlerde açıklanan Stadia çıkış oyunları listesinde bulunmayan Elder Scrolls Online ‘ı ne zaman Stadia’dan oynayabileceğimiz belli oldu.

On iki oyunla birlikte 19 Kasım’da çıkışını yapacak olan devrimsel hizmet Google Stadia’nın oyun sektöründe yeni bir çağ açacağı söyleniyor. Çıkış oyunları arasında birçok beklenen oyun bulunmasa da yıl sonuna kadar on dört oyunu daha destekleyecek olan Stadia’da ne zaman Elder Scrolls Online oynayabileceğimiz belli oldu.

elder scrolls online

Stadia üzerinden 2020’de PC ile çapraz platform özelliğiyle oynanabilecek oyunun bu özelliğinin ne zaman Xbox One ve PS4 için de destekleneceği ise merak konusu.

Stadia yetkililerinin Forbes’a verdiği açıklamaya göre başarılı MMORPG oyunu Elder Scrolls Online, 2020’de PC ile çapraz platform özelliği de dahil olmak üzere Stadia’dan oynanabilecek. Çapraz platform özelliğinin PS4 ve Xbox One için de desteklenme durumu henüz belli olmasa da E3 2019’da yapımcılar oyuncuların çapraz platforma olan ilgisinden söz etmişti. Bundan yola çıkarak eninde sonunda farklı platformlar için de çapraz platform özelliğinin destekleneceğini bekliyoruz.

Oyunun Stadia versiyonunun çapraz platformu Steam ve TES Launcher kullanıcılarının birlikte oynama mantığıyla işleyecek. Stadia versiyonu için yeni bir hesap açılıp açılmaması gerektiği hakkında ise henüz bir bilgimiz yok. İlerleyen zamanlarda bununla ilgili bir açıklama gelebilir fakat şu anlık elimiz boş. Bekleyip göreceğiz. Bakalım Stadia ve oyunları sektörde beklenen etkiyi yaratabilecek mi?

Stadia ve Stadia’daki oyunlar hakkında elimize bilgiler geçtikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Konuyla ilgili düşüncelerinizi bizlerle belirtmekten çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir