Anasayfa > Oyun Haberleri > Epic Games, Fortnite Test Oyuncusuna Dava Açtı!

Epic Games, Fortnite Test Oyuncusuna Dava Açtı!

İddiaya göre Epic Games şirketinin aylardır oluşturmaya çalıştığı şüpheyi mahvederek şirketi zarara uğratan test oyuncusuna dava açıldı.

Fortnite’ta 10. sezonun ihtişamlı bir şekilde sona erip oyunun iki gün boyunca kara deliğe gömüldüğü süreci hatırlarsınız. Bu süreçte oyunla ilgili bol bol paylaşımlar yapılmış, Fortnite’a olan ilgi olağanüstü düzeyde artmıştı. Güzel bir pazarlama stratejisinin meyvelerini elde eden Epic Games, bu süreçte öngöremediği bir problemle karşı karşıya kaldı. 11. sezonu test etmek için çalışan oyunculardan biri Ronald Sykes, yeni sezonun haritasını ve yüzme özelliğinin geleceğini Twitter üzerinden takipçileriyle paylaşmıştı.

Fortnite Chapter 2 Epic Games

Epic Games ile yaptığı gizlilik anlaşmasını böylece bozan oyuncuya şirket tarafından açılan dava, geliştirici için oyunu test ederken elde ettiği bilgileri suistimal eden Sykes için verilebilecek en yüksek cezayı talep ediyor. Sykes’ın bilgileri paylaştığı Twitter hesabı @invisiblellama9 da dava açıldıktan sonra kapanmış durumda.

Epic Games’in temsilcisi Polygon’a devam etmekte olan yasal süreçler hakkında bilgi veremeyeceklerini söylerken Sykes ise konuyla ilgili düşüncelerini belirtmedi. Bu dava, Epic’in birine gizlilik ihlalinden dolayı açtığı ilk dava değil ayrıca. 2018’de de benzer bir durumla karşı karşıya kalan şirket bu konuda çok sıkı politikalar izliyor gibi gözüküyor. Bakalım dava nasıl sonuçlanacak?

Güncel oyun haberleri için bizi takipte kalın, hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir