Anasayfa > Oyun Haberleri > FACEIT AI Sistemi 20,000 CS:GO Oyuncusunu Banladı!

FACEIT AI Sistemi 20,000 CS:GO Oyuncusunu Banladı!

FACEIT, Google Cloud ve Jigsaw partnerliği ile geliştirdiği AI ile CS:GO oyun chatindeki toxic oyuncuları hedef almaya başladı. Sistemin çoktan uygulamaya geçirilmesi bir yana, bu yeni AI 20,000’den fazla CS:GO oyuncusunu banladı.

FACEIT

Minerva adı verilen, yeni AI aylar süren ‘negatifliği azaltma’ eğitiminin ardından Ağustos’un sonlarına doğru FACEIT platformunda kullanılmaya başlanmıştı. Bunun ardından Minerva, herhangi bir elle müdahaleye ihtiyaç duymadan hakaret içerikli söylemlere ve spamlara karşılık 90,000 uyarı ve 20,000 ban cezası verdi.

FACEIT‘in bir blog paylaşımında yaptığı, Minerva hakkındaki açıklama şöyle:

Eğer bir konuşmanın temasında yazılan mesaj toxic olarak algılanırsa, Minerva hakaret içerikli söylem için uyarı verir. Ayrıca konuşmadaki diğer benzer mesajlar da spam olarak işaretlenir. Minerva maç bittikten birkaç saniye sonrasında karar vererek söylemin aşırı kullanımına göre bir uyarı verebilir ya da oyuncuyu banlayabilir.

FACEIT rakamlarına göre Minerva‘nın kullanılmaya başlanmasından beri hakaret söylemi içeren mesajlarda %20.13 miktarında bir düşüş yaşanmış bulunmakta. Bu mesajların sayısı Ağustos’da 2,280,769 iken, Eylül’de 1,821,723 olarak tespit edilmiş ki bu da AI‘ın kısa sürede yapabildiği işin başarısını göstermek için yeterli. Siz siz olun, hem dostane bir karşılaşma adına, hem de Minerva tarafından ceza almamak için bu tür mesajlardan uzak durun deriz.

Oyun dünyasındaki gelişmelerden anında haberdar olmak için sitemizin oyun haberleri kategorisine uğramayı unutmayın.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri video oyunlarına olan bağlılığını sürdürmüş, basit hayalleri olan basit bir dil bölümü öğrencisiyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir