Anasayfa > Oyun Haberleri > Fortnite Star Wars 9 Özel Etkinliği Düzenlendi

Fortnite Star Wars 9 Özel Etkinliği Düzenlendi

Birçok popüler marka ile etkinlikler gerçekleştiren Fortnite son olarak Star Wars 9’dan bir sahnenin de bulunduğu etkinlikle serinin hayranlarını etkiledi.

Star Wars 9: Jedi’ın Yükselişi için artık 1 haftadan daha az bir zaman kaldı. Fortnite ise popüler markalarla gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Bir süredir Star Wars 9: Jedi’ın Yükselişi için özel bir içerik yayınlayacağını belirten Fortnite, bunu eğlenceli bir etkinlikle gerçekleştirdi. Gelin hep birlikte Star Wars 9: Jedi’ın Yükselişi için düzenlenen etkinlikte neler oldu hep birlikte inceleyelim.

fortnite star wrs

İşte karşınızda etkinlik detayları:

Öncelikle etkinliğin başında Fortnite haritasına giriş yapan Millennium Falcon’u gördük. Millennium Falcon’un ardından yörüngeye Destroyer gemiler girdi ve TIE Fighter’lar ile Millennium Falcon arasında bir kovalamaca yaşandı. Daha sonra yere inen Millennium Falcon’dan Geoff Keighley ve bir Stormtrooper indiğini gördük. Karşılama ve açılış konuşmasının ardından sahneye filmin yönetmeni J.J. Abrams geldi. Talk Show tarzı diyebileceğimiz bir tarzda gerçekleşen etkinlikte gerçek zamanlı bir oylama yapılarak oyunculara, gösterilecek klibin ne hakkında olduğu soruldu. Oyuncular tahminlerini gerçekleştirdi ve ardından merakla beklenen klip oyunculara gösterildi. Klibin detaylarına geçmeden oyuncuların klibi kendi dilinde izlediğini de belirtmek gerekiyor.

Yayınlanan klibin konusu ise Jedi Akıl Oyunları idi. Rey, Finn ve Poe bir First Order gemisine sızma operasyonu gerçekleştiriyorlar. Gemiye girdikten sonra Stormtrooperlar tarafından yakalanıyorlar ancak Rey, Jedi akıl oyunlarını kullanarak Stormtrooperları burda olmalarının bir sıkıntı yaratmadığına ikna ediyor. Daha sonrasında Poe’un “Bunları bizim üzerimizde de kullanıyor” şeklinde bu Jedi akıl oyunlarına yaklaşımını görüyoruz.

Etkinliğin son kısmında ise J.J. Abrams oyunculara en sevdiği ışın kılıcı renginin hangisi olduğunu sordu. Tam oylama sırasına ise TIE Fighter’ların ateşine maruz kaldığı için gemisine binerek uzaklaştı. Etkinliğin bitişiyle birlikte de oyunculara seçtikleri renkte ışın kılıçları ile savaşabilme imkanı sunuldu. Aynı zamanda bu ışın kılıcı savaşları ile ilgili oyunda da bir etkinlik olduğunu söyleyelim. Çeşitli görevleri gerçekleştirerek birtakım ödüller kazanmak mümkün. Star Wars kozmetikleri için mağazayı ziyaret etmenizde de fayda var.

Oyun dünyası ile ilgili son gelişmelerden haberdar olmak için sitemize göz atmayı, sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Hepinize iyi oyunlar.

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir