Anasayfa > Oyun Haberleri > Fortnite’a Neler Oluyor? – Fortnite Kara Delik

Fortnite’a Neler Oluyor? – Fortnite Kara Delik

Fortnite kara delik olayı neyin nesi? En çok oynanan oyunlardan Fortnite, 10. sezonun bir meteor patlamasıyla bitmesinden sonra oynanamaz hale geldi.

10. sezon etkinliğinin görkemli bir şekilde sona ermesinin ardından Fortnite’ta son çıkan ışıkları kapattı. Meteorun ardından önce oyundaki, sonra da lobideki bütün ögeleri içine çeken bir kara delik çıktı karşımıza. Oyuna giriş yapmaya çalışan oyuncular karşılarında sadece bu kara deliği görebiliyorlar, oyuna giriş yapamıyorlar. Konuyla ilgili birkaç adet teori mevcut. Kimileri Fortnite’ın mevcut haritasının tamamen bittiğini, yeni bir haritaya geçileceğini düşünürken kimileri ise oyunun uzun vadeli bir bakım sürecine girdiğini düşünüyor.

Kara deliği görebileceğiniz tek yer oyunun kendisi değil. Fortnite’ın sosyal medya hesapları ve sitesi de tamamen siyaha bürünmüş, gizemli bir durumda. Hatta Twitter üzerinden oyunda gerçekleşenleri anlık olarak izleyebiliyoruz (her ne kadar bir şey olmasa da).

Oyunun bu olayı ne kadar sürdüreceğini henüz bilmesek de sizlerle paylaşabileceğimiz bir iki adet ufak bilgi daha var.

Fortnite Kara Delik

  • Konami Kodu

Retro oyuncuların aşina olduğu, “Konami Kodu” adı verilen ve birçok oyunda genelde hile olarak kullanılan meşhur kodu klavyenizde girerseniz kara delikte bir şeyler olmasını beklerken bir mini oyun oynayabiliyorsunuz.

  • Crab Rave

“Meme”lere aşina olan arkadaşlarımızın bileceği bir geyik olan Crab Rave’e de gönderme vardı bu etkinlikte. Ekranda kısa bir süreliğine sırayla beliren 11, 146, 15 ve 62 sayılarından anlam çıkarmaya çalışan oyuncular bu sayıları Google Maps’e girdi ve çıkan koordinattaki manzara tam olarak alttaki gibiydi:

Fortnite Kara Delik
Tanıdık geldi mi?

Crab Rave adlı geyikte yengeçler dans ediyordu, bu fotoğrafta da çok benzer bir manzara görüyoruz.

Fortnite kara delik olayının ne anlam ifade ettiğini henüz bilmesek de gelecekte hep beraber göreceğiz. Umarız oyuncuları tatmin eden bir güncelleme görebiliriz. En güncel oyun haberleri için bizi takipte kalın, hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

 

 

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir