Anasayfa > Oyun Haberleri > Gamescom 2020 Ne Zaman ve Nerede Düzenlenecek?

Gamescom 2020 Ne Zaman ve Nerede Düzenlenecek?

Avrupa’da oyunun kalbini tutan en büyük video oyunları fuarı ve etkinliği olan Gamescom 2020 ne zaman ve nerede düzenlenecek?

Yıllardır oyunculara yönelik en büyük etkinliklerden birisi olan Gamescom 2020 25-29 Haziran tarihlerinde Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenecek. Ülkemizdeki yerli oyun basınının geniş katılımının yanı sıra Sony markasının da batı piyasasına yönelik atılımlarını gerçekleştiriyor olması Gamescom’u özel kılan özellikler arasında yer alıyor.

Gamescom 2020 Ne Zaman Gerçekleşecek

Tarih olarak bu soruya yanıt vermiş olsak da, günleri de belirtmek gerek. Sonuçta Gamescom gibi büyük bir etkinlik söz konusu. Almanya’daki akrabalarını birkaç günlüğüne rahatsız etmeyi düşünen oyun sever okurlarımız, etkinliğin ziyaretçileri için kapılarını açacağı çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günlerinde fuarı ziyaret edebilirsiniz.

Gamescom 2019’da neler görmüştük?

2019 yılının etkinlikleri biraz sönük geçmişti. Yine de etkinliğin renkli anlarına yer verilen bir videoya denk geldik. Sizinle paylaşmadan da edemedik, genel olarak Gamescom ne ayarda ilerleyen bir fuar görmek isteyenler için videoyu aşağıya bırakıyoruz. Daha önce sizlerle E3 2020 ne zaman sorusuna da yanıt verdiğimiz bir yazı yazmıştık. Benzeri etkinliklerden anında haberdar olmak isteyen okurlarımız Oyun Haberleri kategorimizi takibe alabilirler. Ülkemizde ve Dünya genelinde düzenlenen etkinliklerden ve içeriklerinden sizlere haberler yazmak gibi bir misyonumuz var.

Gamescom 2019 yılındaki fuarında birçok oyuna ve markaya ev sahipliği yapmıştı. Fuarda duyurusu yapılan 20 içerik derlenerek görece kısa denilebilecek bir video hazırlanmış. Özellikle daha videonun başlarında bizlere yeniden Death Stranding’in duyurusunu hatırlatmak gibi bir jest yapmışlar, haklarını yemek olmaz gerçekten de fuar ne kadar cansız geçmiş olsa da Death Stranding’i görmek epey güzel bir andı. Neyse dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan siz oyunseverleri bu 11 dakikalık Gamescom duyuru şöleniyle baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir