Anasayfa > Oyun Haberleri > Gears Tactics PC Versiyonu İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Gears Tactics PC Versiyonu İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

İlk ‘ana’ oyunu 2006 yılında çıkan Gears of War serisinin en yeni üyesi Gears Tactics oyunun PC versiyonu için çıkış tarihi yayınlandı.

Geçtiğimiz tarihlerde düzenlenen The Game Awards 2019 ile beraber sayısız yenilik oyun dünyasına duyuruldu. Xbox haberinden tutun çeşitli oyun haberleri ile bu yıl ki etkinlik geçen yılları aratmayan bir şekilde geçti. Tabii bazı şeylerin açıklanacağı önceden belli olsa da sürpriz olarak karşılaştığımız bazı haberlerde verildi. Önceden bilinen oyunlardan biri ve en beklenenleri arasında ise şüphesiz Gears of War serisinin yeni(eski) oyunu Gears Tactics‘in PC versiyonu var.

2006 yılında Gears of War adıyla çıkan ilk oyun çıktığı tarihe göre başarılı sayılabilecek grafikleri ve atmosferi iyi aşılayan oynanışı ile kısa sürede listelerde yüksek yerlere erişti. Hikaye konusuna hiç girmeyelim bile çünkü hikayesel olarak yeri geldiğinde harika duygular yaşatan, yeri geldiğinde içinde bulunduğunuz ortamı mükemmel bir şekilde hissettiren bir biçimde, ince düşünülmüş ayrıntılarıyla hikayesi müthiş bir oyundu.

Gears Tactics

Aldığı olumlu eleştirilerden gazlanan, dört kişilik geliştirme ekibinin üyelerinden Epic Games vakit kaybetmenin saçma olduğunu düşündüğünden hemen ikinci oyun için kolları sıvadı. İkinci oyun da ilk oyunu asla aratmayan bir başarı gösterdi ve yine tüm oyuncuların kalplerini kazanmıştı. Bu popülarite dördünce oyuna kadar aynı çizgide devam etti. Dördüncü oyun, üçüncü oyundan üç yıl sonra, 2016 tarihinde yayınlandı. Aslında tekil olarak bakıldığında önceki oyunlar kadar başarılıydı fakat oyunun yayınlandığı 2016 yılında çıkış yapan Battlefield 1, Outlast 2 ve Mafia 3 gibi oyunlar, Gears of War 4‘ün listede gerilemesine sebep oldu. Ayrıca dördüncü oyun diğer oyunlardan farklı bir şirket, Epic Games yerine The Coalition tarafından yapıldı.

Gears Tactics PC Versiyonu Yolda

Tüm bu olaylardan sonra seri bir süreliğine rafa kaldırıldı. Rafa kaldırış ise tam üç yıl sonra, Gears Tactics oyunu ile bozuldu. Uzun süren sessizliği yeni bir FPS oyunu yerine bir strateji oyunu ile bozdu. Sadece Xbox için çıkış yapan oyun, The Coalition firmasının yanı sıra ilk Gears of War oyunlarında da imzası bulunan Splash Damage işbirliğiyle yapıldı. Xbox‘a çıktıktan sonra oldukça sevilen oyunun bir PC versiyonu olmaması ise çoğu oyuncu tarafından üzüntüyle, kimisi için ise kızgınlıkla karşılandı. Fakat bu hasret artık son buluyor!

Gears Tactics

The Game Awards‘da konuşan geliştiriciler, sevilen oyunun PC versiyonunun bir aksilik olmazsa 2020, daha da ayrıntılı hale getirirsek 28 Nisan 2020 tarihinde çıkacak. Fakat belirttiğimiz gibi, herhangi bir sıkıntı çıkmaması durumunda. Askeri temada bir oyun olan Gears Tactics, tarafların birbirlerine saldırmasıyla ve birinin kazanmasına kadar devam etmesiyle aslında klasik bir içerik barındırıyor. Fakat bu içerik geliştiricilerin yardımıyla çok daha mükemmel bir hal almış bir halde karşımıza çıkıyor. Gelecek yıl PC versiyonu çıkacak oyun şuanda Steam üzerinde ön-siparişe açık. 92,00 TL karşılığında oyunu ön-sipariş edebilir ve saatlerinizi harcayacağınız bir strateji oyununu edinmiş olursunuz. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir