Anasayfa > Oyun Haberleri > God of War PC Yolcusu Mu?

God of War PC Yolcusu Mu?

God of War’un yönetmeni Cory Barlog, God of War 2018’in PC sürümünün gelip gelmeyeceği konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Peki ya bu mümkün mü? İşte detaylar! 

Santa Monica Studios tarafından geliştirilen God of War, 2018 yılının kuşkusuz en iyi çıkış yapan oyunlarından bir tanesi. Öyle ki ”Yılın Oyunu” ünvanına bile layık görülen yapım birçok kullanıcı tarafından da geçer not almayı başardı. Gelelim herkesin o merak ettiği soruya. Serinin PC tarafına gelme şansı var mı?

Geliştirici takımın (Santa Monica Studios) başındaki kişi Cory Barlog, oyunun bilgisayar versiyonuyla ilgili soru soran birine Twitter’dan cevap verdi. Sorulan soruya ünlü yönetmen, “Biliyorsun. Buna çok sevinirim. Ancak ne yazık ki bu karar benim bütçemin üzerinde bir karar. Her gün kanıtlandığı gibi ben Kojima değilim.” dedi.

Cory Barlog
Cory Barlog Tweet

Kısacası Death Stranding’in yönetmen koltuğunda oturan Hideo Kojima kadar etkisinin olmadığını belirten Barlog, bu kararın Sony’de olduğunu bizlere üstü kapalı bir şekilde ifade ediyor. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Konsollara özel olan oyunların sizce PC tarafına da sunulması doğru olur mu? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

En güncel haberler için buradan bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir