Anasayfa > Oyun Haberleri > Google Stadia Beklenen Başlangıcı Yapamadı

Google Stadia Beklenen Başlangıcı Yapamadı

Piyasaya birçok eksik özellikle adım atan Google Stadia, kullanıcıları hizmetinin başlangıç aşamasında memnun edemedi. Detaylar haberimizde.

Bulut oyun teknolojisiyle sektörde devrim yaratması beklenen hizmet Stadia’nın başlangıcı pek de iyi olmadı. Çıkmadan önce desteklediği oyun sayısını iki katına çıkarıp beklentileri yükselten Google, yükselttiği beklentileri karşılamakta yeterli performansı gösteremedi.

Gecikme sorunları yaşayan ve vadedilen özelliklerin henüz desteklenmediğini söyleyen oyuncular Stadia’yı sert şekilde eleştiriyor. Stadia’ya gelecek olan ama henüz kullanılamayan özellikler Google Asistan’dan oyun desteği ve 4K YouTube yayını gibi şeyleri içeriyor.

Stadia’da ayrıca gecikme sorunları gözlemleyen oyuncular da oldu. Washington Post, gayet yüksek hızlı internetiyle hizmeti denedi ve alttaki videoda görünen bir gecikme sorunuyla karşı karşıya kaldı.

Gelen şikayetler bunlarla sınırlı da değil. Stadia’yı Chromecast üzerinden kullanan oyuncuların neredeyse hepsi aşırı ısınmadan kaynaklı kapanmadan şikayetçi. Aşırı ısınan cihazlar kendini kapatıyor, oyun deneyimi yarıda kesiliyor. İlgili şikayetleri buradan okuyabilirsiniz.

Teoride güzel gözüken fakat verdiği sözleri tutmaması bir yana birçok hatası da bulunan Google Stadia, piyasaya çıkışıyla çok iyi bir izlenim vermedi bizlere. Bakalım ilerleyen zamanlarda yapılacak olan çalışmalar Stadia’yı bulunduğu durumdan kurtarabilecek mi? Gelişmeler ve en güncel oyun haberleri için bizleri takipte kalın. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz.

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir Yorum

  1. Nigarbatunun sokak arkadaşı

    Duyurulduğu zaman hayal gibi geliyordu. Görünene göre uzun bir süre daha hayal olarak kalacak. Efe kardeşim kaliteli içerik için teşekkürler seri kod ver yengen kurudu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir