Anasayfa > Oyun Haberleri > Google Stadia Ön Siparişte Büyük İlgi Gördü

Google Stadia Ön Siparişte Büyük İlgi Gördü

Google’ın bu yıl içinde duyurmuş olduğu Game Streaming sistemi Stadia, kullanıcılardan yoğun ilgi gördü. Founder Edition ismiyle ön siparişe açılan paket şu an tükenmiş durumda.

S

Günümüz oyunculuğunun yeni trendlerinden biri olan Cloud Gaming sistemlerinde şu anda en etkili görüneni hiç şüphesiz Google’ın Stadia’sı. Oyunları bir bulut sistemi üzerinden stream ederek elinizdeki herhangi bir cihazdan oynamanıza olanak veren bu sitem özellikle donanım fiyatlarının arttığı bu dönemde oyunculara bir ilaç gibi gelecek. Google geçtiğimiz Mart ayında Stadia’yı ve Stadia’nın kontrol cihazını oyunculara duyurmuştu. 19 Kasım tarihinde bekleyenleriyle buluşacak olan Google Stadia’nın öne siparişlerinde ise büyük bir yığılma söz konusu.

Stadia Ön Siparişleri Tükendi

Founder Edition adıyla 129$’a satılan paket için şu anda stoklar tükenmiş durumda. Oldukça zengin bir içerikle gelen paketin kapsamı ise şöyle: Stadia Kontrol Cihazı, Destiny II The Collection, Chromecast Ultra ve 3 Aylık Stadia Pro. Ayrıca Stadia’nın 19 Kasım tarihinde sadece bu paketi ön sipariş veren kullanıcılar için açılacağı ve diğer kullanıcılar için sonradan kullanılabilir olacağını da belirtmek gerekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Pwb6d2wK3Qw

Google Stadia’nın üzücü olan bir yanı ise Türkiye’de kullanıma daha geç açılacak olması. Stadia, öncelikli olarak ABD, Kanada, Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya, İsveç, Hollanda, Norveç, Finlandiya, Danimarka, İrlanda, İspanya ve Belçika bölgelerinde açılacak. Ülkemizde ne zaman kullanılabilir olacağı ise henüz bilinmiyor.

Oyun, sinema teknoloji ve espor ile ilgili en yeni içeriklere ulaşmak için buradan sitemizi takip edebilirsiniz.

 

 

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir