Anasayfa > Oyun Haberleri > İki Yeni Riot Forge Oyunu Duyuruldu

İki Yeni Riot Forge Oyunu Duyuruldu

Riot Games’in farklı oyunlar yapmak ve bunu yaparken bağımsız yapımcıları desteklemek için düşündüğü Riot Forge projesinin ilk çalışmaları duyuruldu.

Ünlü moba oyunu League of Legends‘in yapımcısı Riot Games, geçtiğimiz ay 10. yılını kutlamış ve tonla yenilik tanıtmıştı. Yeni yol haritasının belirli bir bölümünü paylaşan firma yeni oyunlar, yeni güncellemeler derken bizi oldukça şaşırtan şeyler yaşatmıştı. Geçtiğimiz tarihlerde ise yeni bir yenilik daha duyurarak kalplerimizi fetheden Riot Games, yeni oyunlar yapmak istediklerini ama yapımcılık rolü yerine daha çok destekçi rolünde olmak istediklerini belirtti.

Yani, Riot Forge bünyesinde çeşitli oyunlar yapılacak ve bunlar Riot Games‘in denetimden geçecek. Fakat oyunların yapımcıları bağımsız geliştiriciler olacak. Riot, bu süreçte yapılacak oyunların oluşturdukları evrende geçmesi ve oyunlara yardımda bulunmayı kabul etti ve bağımsız geliştiriciler oyunları yapmaya başladı. Bu duyurunun ardından kısa bir süre içinde proje ilk meyvelerini verdi. İki Riot Forge oyunu geliyor.

İki Yeni Riot Forge Projesi

İlk çalışma nispeten daha ‘şirket’ olan bir kaynaktan çıkıyor. Airship Syndicate tarafından yapılan ilk oyunun ismi Ruined King: A League of Legends Story, Riot’un yarattığı evrene göre Mahvolmuş Kral‘ın hikayesi hakkında bir oyun olacakken içerdiği ögeler ile de eğlendirmesini bilecek. Henüz net bir şey olmasa da firmanın önceki oyunlarına baktığımızda bu yapımın bir RPG oyunu olacağını düşünmek için yeterli kanıtımız var. Sıra tabanlı rol yapma ve hikaye odaklı bir oyun olacağı bilinen yapımda LoL evreninde bulunan Bilgewater ve Gölge Adalar‘a gidecek ve oradaki gizemleri ortaya çıkaracağız.

Ruined King A League of Legends Story

İkinci oyun ise daha da yakından tanınan bir karakter hakkında; işte karşınızda Ekko! CONV/RGENCE: A League of Legends Story adıyla yayınlanacak ve Double Stallion Games tarafından geliştirilen oyun, League of Legends‘in gözde karakterlerinden Ekko hakkında olacak gibi görünüyor. Henüz çeşitli görüntüleri yayınlanan oyun daha animatif, karton bir oyun gibi duruyor. Ekko ile onun yaşadığı, bolca yasa dışı eylemin gerçekleştiği Zaun şehrinin sokaklarında dolanacağız. Teknolojinin yardımıyla zamanı (belirli bir oranda) kontrol etme gücüne sahip genç mucidimiz ile çeşitli maceralara atılacağız.

CONVRGENCE A League of Legends Story

İki oyunun da League of Legends evreninde geçeceği Riot Games tarafından doğrulanmış bir bilgi. Fakat oyundan ne kadar öge alınır, nasıl bir ölçüde kullanılır, orası bilinmez. Oyunlar, geçtiğimiz hafta düzenlenen ve oyun dünyasının en büyük organizasyonlarından olan The Game Awards etkinliğinde duyuruldu.

Airship Syndicate firmasının CEO’su Joe Madureira, Ruined King: A League of Legends Story oyunun yapımında Riot Forge ile işbirliği yapmaktan oldukça mutlu olduklarını belirtti, ayrıca Madureira, “Dizginlenemez dalgalar yardımıyla nefes kesen maceraların müthiş bir hikaye fırsatı olduğumu düşünüyoruz. Hikayeyi devam ettirmeyi ve Bilgewater ile Gölge Adalar’a çeşitli yönlerden bakarak canlandırmayı hedefliyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Double Stallion Games firmasının kreatif direktörü Lee Thomas ise aynı altmetini vererek: “Ekko, hareketli kişiliği ile oldukça eğlenceli bir şampiyon. Onun üzerinde çalışmak beni oldukça mutlu ediyor. Piltover ile yan yana olduğundan ilginç bir kültüre sahip Zaun şehrine kendimizi kaptıracağımız, LoL evrenini yeni bir şekilde deneyimleyebileceğiniz bir yol sunmayı dört gözle bekliyoruz!” ifadelerini kullandı.

Fakat bu daha başlangıç!

Riot Forge‘un lideri Leanne Loombe ise oyun duyurularının ardından şunları söyledi: “LoL evrenini yeni oyunlara, yeni bir şekilde anlatmak ve oyuncuların ilgisini çekebilecek sürükleyici hikayeler yapma konusunda usta Airship Syndicate ve Double Stallion Games ile işbirliği yapmak bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bunlar daha başlangıç, henüz geliştirme aşamasında olan ve oyunlarımız var. Onları sunmak için sabırsızlanıyoruz” şeklinde konuştu. Yeni oyunlar oldukça eğlenceli gibi görünüyor, peki siz ne düşünüyorsunuz? Belirtmeyi unutmayın! Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir