Anasayfa > Oyun Haberleri > Kalypso Yeni Bir Commandos Oyunu Hazırlıyor

Kalypso Yeni Bir Commandos Oyunu Hazırlıyor

Sevilen strateji serisi Commandos, yapımcı Kalypso tarafından müthiş bir sürprizle yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Çıktığı 1988 yılından beri oldukça sevilen ve oynanan ünlü strateji oyun serisi Commandos, duyurulduğu yıla göre oynanışı ve diğer çeşitli özellikleri ile kendi türündeki rakiplerinin önüne geçmiş ve kalplerimizi kazanmıştı.

Geliştirici firma ise ilk oyunda yakaladıkları başarıyı ve ivmeyi kaybetmemek adına hemen sonraki yıl, 1989’da yeni oyun için hazırlıklarını bitirdiler ve oyunu yayınladılar. İlk oyunun üzerine tatlı niyetine gelen ikinci oyununda başarısı yine adından söz ettirir derecede olmuştu. Devamında ise Commandos adıyla çıkan oldukça fazla oyun gördük.

Pyro Studios neredeyse her yıl bir Commandos oyunu çıkararak piyasadan düşmemeyi hedefliyordu. Bu hedefleri son oyuna kadar sürdü, 2003 yılında çıkardıkları Commandos 3: Destination Berlin oyunu ile oldukça eleştiri alan yapımcı firma bir süre sessizliğe gömüldü. Uzun bir süre sonra, tam olarak üç yıl sonra bir kez daha şanslarını denemek isteyen firma bu sefer strateji yerine bir FPS oyunu çıkararak şanslarını denediler. Fakat son oyundan bile daha çok eleştiri alarak uzun bir sessizliğe gömüldü. O günden itibaren ise Pyro Games‘den haber alamadık.

Commandos ve Praetorians serileri geri dönüyor!

Fakat bu sessizlik sonunda bozuldu. Pyro Games geçtiğimiz yıl yeni oyunun geliştiricisi Kalypso tarafından satın alındı. Commandos ve Praetorians gibi zamanının sevilen oyunlarını bir elden geçirmek isteyen firma ilk olarak her iki oyun içinde remaster versiyonlarını hazırlayacaklarını duyurdu. Commandos 2 ve Praetorians için gelecek remaster versiyonların yanı sıra Kalypso bir hamle daha yaptı ve eski oyunlara el atmanın ötesinde yeni bir oyun da yapma kararı aldı.

Seriye yeni oyunlar eklemeyi hedeflediklerini de açıklamayı ihmal etmeyen firma, yinede ilk hedeflerinin Commandos 2‘nin remaster versiyonunun olduğunu belirtti. Bir süredir oyun üzerinde çalıştıklarını belirten firma, bu oyun için Kalypso Media adı altında bir ekip kurmuş durumda. Geliştirici ekip Kalypso Studio Frankfurt için hala iş alımları devam etmekte. Başvuru sayfası üzerinde alan bilgiye göre yeni oyun hem PC, hemde yeni nesil konsollar için erişebilir olacak. Bu da demek oluyor ki oyun PlayStation 5 gibi konsollar üzerinden de oynanabilecek. Tabii bu haberin bir kesinliği olmadığının altını çizelim.

Commandos 2 HD Remaster

Yine de unutmamalıyız ki firma yeni oyun için henüz geliştirme sürecinin çok başında. Bu nedenle kesin bir tarih vermek zor, ne kadar uzun sürer, nasıl bir yapım görürüz bilmiyoruz ama sevilen seriye kaliteli bir oyunla dönerlerse gerçekten popülaritesini yeniden yakalaması muhtemel bir seriden söz ediyoruz.

Fakat hemende karamsar olmayalım, yeni oyun gelene kadar Commandos 2‘nin remaster hali Commandos 2 – HD Remaster yolda! Bu ay betası başlayacak ve bir sorun olmazsa önümüzdeki ay çıkması beklenen oyun umarız ki özlediğimiz strateji oyun havasını yansıtabilir. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

 

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir