Anasayfa > Oyun Haberleri > Kişisel Asistan Destekli Ve Ses Tabanlı Netflix Oyunu!

Kişisel Asistan Destekli Ve Ses Tabanlı Netflix Oyunu!

Dünyanın tartışmasız en büyük dizi izleme platformu olan Netflix bu kez de oyun dünyasına farklı bir biçimde el attı. Kişisel asistan ve ses temelli yapısı ile dikkat çeken Netflix oyunu hakkındaki detaylar haberimizde.

Netflix‘in popüler yapımlarından olan %3 adlı Brezilya dizisi için Netflix tarafından The %3 Challenge adlı bir oyun geçtiğimiz gün çıkışını gerçekleştirdi. Oyun özellikle Alexa ve Google Asistan desteğinin yanı sıra ses tabanlı oynanışı ile şimdiden ilgileri üzerinde toplamış durumda.

Bildiğiniz gibi Netflix daha önce Black Mirror: Bandersnatch adlı yapım ile izleyiciyi de hikayenin bir parçası yapmayı hedeflemişti. Bunun yanı sıra kendi yapımları olan Stranger Things ve Dark Crystal adlı diziler için de daha öncesinde farklı şirketlerin ortaklığı ile oyunlar yapmış olan Netflix, The %3 Challenge ile bunları bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

The %3 Challenge dizisinin başrolü  Michele Santana oyuna da sesi ile hayat veriyor. Oyunu başlatmak için kişisel asistanlarınızı kullanabilmenizin yanı sıra oyunun çeşitli yerlerinde de Alexa ve Google Asistan‘dan yardım alabileceksiniz. Şimdilik yalnızca Portekizce ve İngilizce dil desteğine sahip olan oyun buna rağmen popüler olmuş durumda. Yakın zamanda oyuna başka diller de eklenecek mi, Netflix oyunu ile ne kadar daha ilgi toplayacak hep birlikte bekleyip göreceğiz.
Oyun, espor ve teknoloji dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizleri Instagram ve Twitter üzerinden de takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir