Anasayfa > Oyun Haberleri > League of Legends İçin Yeni Değişiklikler

League of Legends İçin Yeni Değişiklikler

Bugün 10. yılını kutlayan Riot Games, oyunları League of Legends hakkında oldukça büyük kararlar verdi ve büyük güncellemeleri duyurdu!

Çıktığı andan itibaren MOBA oyunları arasında büyük bir yere sahip olan League of Legends oyununun yapımcı firması Riot Games, tam 10 yıl önce bugün kurulmuştu. Ve aradan geçen onca zamanda kurdukları oyun oldukça değişti. Bugün ise firmalarının 10. Yılını kutlayan Riot Games, gelecek için fazlasıyla haberle karşımıza çıktı.

6 adet proje duyuran Riot Games, bu projelerin yanı sıra ilk göz ağrıları League of Legends oyununu unutmadı. “Elementlerin Yükselişi” adıyla çıkacak yeni temayla birlikte göreceğimiz yeni özelliklere ve değişikliklere bir göz atalım.

Öncelikle en önemli güncellemelerden biri olan oyunun haritasından başlayalım. Yeni element sistemi, çıkan ejderhalar ile değişen harita ve daha bir çok değişikliğe madde madde değinelim.

Ejderha ve Element Güncellemeleri

  • Alev Ejderi ile haritada bulunan bazı duvarlar ve çalılar yanacak.

League of Legends Alev Ejderi

  • Okyanus Ejderi ile çalılar genişleyecek ve çok daha fazla can eriği çıkacak.

League of Legends Okyanus Ejderi

  • Dağ Ejderi ile beraber harita üzerinde yeni yüzey şekilleri/duvarlar oluşacak.

League of Legends Dağ Ejderi

  • Bulut Ejderi ile harita üzerinde, içlerinden geçtikçe bize hız verecek rüzgarlar bulunacak.

League of Legends Bulut Ejderi

  • Ayrıca Bulut Ejderi tarafından sağlanan güçlendirmelere bir yenisi eklenecek ve ulti bekleme süresinde azalma gelecek.
  • Kadim Ejderha ise artık çok daha önemli. Alındığı taktirde güçlendirmesinden faydalanan takıma belli bir canın altındaki rakipleri infaz etme(anında öldürme) etkisi kazandıracak.

Koridor Güncellemeleri

  • Artık üst ve alt koridorlarda yeni bir yüzey şekli yer alıyor. U şeklinde bu yeni duvar ile artık çok daha dikkatli ve temkinli olmasınız. Ayrıca üzerinizde bolca totem bulundurmalısınız. Ormancı baskınları ve pusmalar için oldukça elverişli bir çıkıntı olacağa benziyor.
  • Ayrıca artık mavi güçlendirmenin önünde daha fazla çalılık olacak.

Yeni Nişancı/Destek Karakter: Senna!

Eğer oyunun hikayesine dair bilginiz varsa Senna karakterini az çok tanıyorsunuzdur. Kendisi oyundaki popüler ADC(Saldırı Gücü Taşıyıcısı)şampiyonlarından biri olan Lucian karakterinin eşi. Bir diğer karakter olan ve fenerine hapsettiği ruhlar ile bilinen Thresh isimli şampiyonun fenerinde kapana kısılan Senna, yeni gelecek güncelleme ile Lucian tarafından Thresh‘in fenerinden kurtulacak.

Xayah ve Rakan çiftine yenisi eklenecek gibi görünen şampiyonların nasıl bir uyum sağlayacağı ve Senna hakkında daha fazla bilgi henüz elimizde değil ve fakat çıktıkça sizlere bilgi aktarmaya devam edeceğiz. Ve oyunda ilk defa gelen bir şampiyon kategorisi ile Senna, ilk Nişancı/Destek karakter olacak. Twitter ve daha sonra YouTube üzerinden paylaşılan gönderi ile öğrendiğimiz karakterin animasyonunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelecek oyun haberlerini burada sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, yazımızın başında bahsettiğimiz “6 proje” için ise çoktan yazı yazdık. Sitemizi kontrol etmeyi unutmayın.

Daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir