Anasayfa > Oyun Haberleri > Long Dark 2 İçin Yeşil Işık

Long Dark 2 İçin Yeşil Işık

Hinterland Studio şirketinin direktörü Raphael van Lierop, sevilen seri için yeni bir oyun; The Long Dark 2 gelebileceği yönünde sinyallerini verdi.

Çıkardığı senaryo modu ile iyice ünlenen ve çokça sevilen hayatta kalma oyunu The Long Dark, çoğu oyuncunun vazgeçilmezi olduğunu 3.3 milyonluk bir satış rakamıyla tescillemişti. Genel olarak ormanda, çeşitli hayvanlarla mücadele ediyor ve topladığımız malzemeler ile yeni eşyalar yaptığımız bir oyun.

Loot ve craft sisteminin öne çıktığı bu yapım, ilk çıktığında sadece etrafta dolaşıp hayatta kalmaya çalıştığımız oyun için geçtiğimiz tarihlerde senaryo modu geldi. Geçtiğimiz günlerde ise Chapter 3’ü yayınlanan senaryo modu için beslenen sevgi ise bir hayli yüksek.

Yeni Bölümün Fragmanı

Yeni senaryonun yayınlanmasından kısa bir süre sonra ise yeni bir müjde geldi. The Long Dark için bir devam oyunu gelebilir! Geliştirici şirket Hinterland Studio yetkilisi ve The Long Dark‘ın direktörü Raphael van Lierop, The Long Dark 2 işine sıcak baktıklarını açıklayarak oyuncuları sevindirdi.

Reboot Develop Red konferansında konuşan Lierop, oyun serisinin geleceği ve Hinterland Studio‘nun yeni yol haritası hakkında çeşitli haberler paylaştı. The Long Dark için daha getirecek ve düzenlenecek çok şey olduğunu belirten Lierop‘un tam açıklaması ise bu:

Lierop’un Açıklaması

The Long Dark, önemli bir oyun haline geldi. Fena olmayan bir oyuncu kitlesine ve geliştirdiğimiz oyunu fazlasıyla seven bir oyuncu kitlesine sahibiz. Söz verdiğimiz gibi 5 adet bölümü yayınlayacağız ve güncellemeye devam edeceğiz. Ve bir süre sonra The Long Dark 2 için düşünmeye başlayacağız. Oyun sektördeki yerimizi ve stüdyomuzun adının büyüklüğünü düşündüğümde, daha cesur adımlar atmak konusunda risk almaktan çekinmememiz gerektiğini düşünüyorum. Eğer oyunu bu dönemde çıkarmış olsaydık, muhtemelen başarılı olamayacaktık. Yaptığımız ilk oyunun ardından daha kaliteli, daha ilgi çekici bir şeyler yapmamız gerek. Daha anlatılacak çok şey var. Zamanı gelecek, yeni bir oyun ile oyunseverlerin karşısında olacağız. Ayrıca ek paketler de gelebilir, farklı markalar da çıkartabiliriz.” The Long Dark

Ayrıca Lierop, aktif olarak serinin ikinci oyunu için çalıştıklarını belirtti. Aynı zamanda oyunu farklı platformlar içinde düşündüklerini belirtti. Oyunun film uyarlaması için ise çalışmalar hala devam etmekteymiş. Yani Hinterland Studio gelecekteki yıllarda karşımıza çıkacağı yeni projeler ile piyasayı sarsmayı umuyor. Bizde onlara başarılar diliyoruz, umarım bizleri mutlu edecek bir oyun ile karşımıza çıkarlar.

Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir