Anasayfa > Oyun Haberleri > Minecraft Dungeons Çıkış Tarihi Açıklandı

Minecraft Dungeons Çıkış Tarihi Açıklandı

Bildiğiniz gibi, en son MineCon’da Minecraft güncellemelerinin yanında seriye eklenecek bir çok yeni oyun da açıklanmıştı. Bunlardan biri olan Minecraft Dungeons için bir adet fragman yayınlandı.

Minecraft ailesinin yeni üyesi: Minecraft Dungeons.
Minecraft ailesinin yeni üyesi: Minecraft Dungeons.

Minecraft Dungeons, yıllardır hepimizin aşina olduğu Minecraft evrenini ARPG olarak yeniden yaratıyor. Oyun oynanış olarak Diablo oyunları gibi olacak diyebiliriz. Oyunun yıllardır dayalı olduğu inşa etme ve üretme sistemi bu oyunda yerini rastgele oluşturulmuş harita ve canavarlar‘a bırakıyor. Ayrıca oyunda 4 kişilik çoklu-oyuncu modu da bulunacak.

Minecraft’ın tüm hakları Microsoft‘a ait olmasına rağmen, Minecraft Dungeons’ın çıkış yapacağı platformlar Xbox One, PC, PS4, ve Switch olacak.

Microsoft’un XO19 konferansında Minecraft Dungeons’un çıkış tarihi açıklandı. Oyun Nisan 2020‘de oynanabilir olacak. Çıkış tarihi kısa bir fragman ile açıklandı. Fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ayrıca Gamescom 2019’da bir adet oynanış videosu yayınlanmıştı.

Minecraft’ın yeni oyunu hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce Microsoft’un Minecraft serisini böyle genişletmesi doğru bir hareket mi? Görüşlerinizi Facebook Grubumuza katılarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca Game of Thrones testimize de tam buradan göz atabilirsiniz.

Hakkında Kayra Tokgöz

20 yaşında ve SaveButonu'nda yazarlık yapıyor. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi, oyunsever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir