Ev / Oyun Haberleri / Mount & Blade II: Bannerlord Mod Araçları Yayınlandı
Mount & Blade II: Bannerlord mod araçları

Mount & Blade II: Bannerlord Mod Araçları Yayınlandı

Mount & Blade serisinin son halkası Mount & Blade II: Bannerlord, mod araçları ile erken erişim sürecinde yeni bir adım attı. Henüz beta aşamasında olan mod araçları görücüye çıktı.

Mod araçlarını kullanmak için oyunu indirmiş ve son sürümüne güncellemiş olmanız gerekiyor. Akabinde mod araçlarını Steam Tools üzerinden indirebilir ve oyunun teknik tarafında yeni şeyler üretmeye ya da halihazırda materyalleri değiştirmeye başlayabilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord mod araçları

Sunulan mod çantasında karakter yapılarını düzenleme, sahne editörü aracılığıyla yeni zemin ekleme veya değiştirme, yol ve obje yerleştirme gibi birçok özellik mevcut.

Resmi mod kit yayınlanmadan öncede topluluk tarafından geliştirilen birçok mod mevcut. Minimal düzeyde sayılabilecek bu modüller oyunu tamamen değiştirmese de kafa koparma, haydut sayısını artırma gibi küçük çapta yenilikler getiriyor.

Mount & Blade oyunlarının çok sevilmesi kolayca modlanabilir olmalarında yatıyor. Serinin oyunları Native adındaki standart modül ile gelse de yapımları baştan aşağı değiştiren birçok mod var. Kitle tarafından geliştirilen modlar hem tekrar oynanılabilirliği artırıyor hem de Mount & Blade serisi için oldukça uzun süren bir oynanış sunabiliyor. Bu bağlamda oyuncu topluluğunun Mount & Blade II: Bannerlord mod araçları ile birçok yeni modül geliştirmesini isteyen TaleWorlds Entertainment, serinin son oyununu kolayca modlanabilir bir şekilde geliştirdi.

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Sinema, edebiyat, müzik ve oyun ile küçükten beri haşır neşir; hem kadrolu hem hürmızrak bir yazardır. Tam zamanlı DM'lik, yarı zamanlı öğrencilik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir