Anasayfa > Oyun Haberleri > Netflix’in Yeni Türk Dizisi Atiye

Netflix’in Yeni Türk Dizisi Atiye

 

Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye fragmanı görücüye çıktı. Beren Saat ve Mehmet Günsur’un başrollerini paylaştığı dizi 27 Aralık’ta izlenebilecek.

Netflix’te zaman zaman Türk yapımlarını görüyoruz. Ancak Netflix orjinal dizisi olarak sadece Muhafız (The Protector) vardı. Şimdi bu listeye Beren Saat ve Mehmet Günsur‘un başrollerini çektiği Atiye de eklendi. Atiye kelime anlamıyla hediye anlamına geldiği için dizinin İngilizce ismi The Gift olacak.  Dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler de oldukça sağlam. Kadro’da Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova , Tim Seyfi, Meral Çetinkaya, Hazal Türesan ve Cezmi Baskın bulunuyor.

Fragmandan anlaşıldığı kadarıyla Beren Saat’in canlandırdığı Atiye karakteri, sürekli aynı sembolü çizen bir ressam. Bu sembolün ne anlama geldiğini bilmiyor ama kendi deyimiyle “Kendini bildi bileli çiziyor”. Gizem, Mehmet Günsur’un canlandırdığı arkeolog Erhan’ın Göbeklitepe’de yaptığı kazılar sırasında bu sembolü ortaya çıkarmasıyla daha da derinleşiyor. Atiye, sorularına cevap bulmak için Göbeklitepe’ye gidiyor ve olaylar gelişiyor.

Görünen o ki, bu sembol, Atiye’nin geçmiş bir hayatına ait. Atiye Göbeklitepe’de hem geçmişini hem de sembolün sırrını sorgulayacak. İlginç bir dizi bizleri bekliyor.

Netflix daha çok Türk yapımına yer vermeyi istediğini daha önce belirtmişti. Anlaşılan, Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye gibi orjinal yapımları görmeye devam edeceğiz. Netflix, kendi orjinal yapımlarının yanı sıra başka Türk yapımlarının telif haklarını da satın alıyor. Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Diriliş Ertuğrul, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Yeter, Huzur Sokağı, Aşk Yeniden Netflix’in yayın hakkını satın aldığı yapımlardan sadece bir kaçı.

Diğer yabancı dizi haberlerimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca yabancı dizi haberleriyle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Atiye dizisiyle ilgili neler düşünüyorsunuz. Diziyi izleyecek misiniz? Kadro ve konuyu beğendiğiniz mi?

Hakkında Ezgi Çetin

Ezgi Çetin bağımsız bir oyun geliştirici ve Savebutonu yazarıdır. 29 yaşında ve bir kedi annesidir. En sevdiği oyun Tetris.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir