Anasayfa > Oyun Haberleri > PlayStation 5 Çıkış Tarihi Resmen Açıklandı

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Resmen Açıklandı

İçinde bulunduğumuz dönemin belki de en çok beklenen oyun dünyası gelişmelerinden biri şüphesiz yeni nesil konsollar. Geçtiğimiz E3’te Microsoft cephesinden yeni XBOX hakkında duyurular yapılmasından sonra gözler Sony’e çevrilmişti. Yeni PlayStation hakkında ortada spekülasyonlar olsa da elimizde net bir tarih yoktu. Bugün yapılan açıklamayla o tarihi de elde etmiş olduk. PlayStation 5 2020 yılının sonunda bizlerle.

Özellikle son dönemde artan dedikodulara son noktayı koyan isim PlayStation CEO’su Jim Ryan oldu. Playstation’ın resmi sitesi üzerinden bu güzel haberi bizlerle paylaşan Ryan, PlayStation 5 için 2020 Aralık dönemini işaret etti. Çıkış tarihi yanında elde ettiğimiz diğer bilgiler de oyuncuları fazlasıyla heyecanlandırmaya yetti.

Bu açıklamalardan en heyecan verici olanı yeni kontrol cihazları hakkında yayınlanan bilgiler oldu. PlayStation 5 ile birlikte kontrol cihazlarında da büyük yenilikler bizleri bekliyor. “Haptic” olarak adlandırılan bir dokunma sistemi kullanacağı söylenen DualShock 5 bu sistem ile birlikte tetik tuşlarında büyük yeniliklere gidecek gibi görünüyor. Aynı zamanda titreşim ve hissiyat hakkında DualShock 5 bize güzel vaatlerde bulunuyor. Araba çarpması, ateş etme, yaralanma gibi oyuncuda bir his oluşturan olayların daha efektif bir şekilde kontrol cihazı üzerinde etki yaratması planlanıyor. Özellikle büyük bütçeli oyun yapımcıları bu yeni özelliklerin üzerine giderek bizlere harika oynanış deneyimleri yaşatabilecek gibi görünüyor.

PlayStation 5‘in çıkışına kadar yeni bilgiler gelmeye devam edecektir ve biz bu bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız. En yeni gelişmeler için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

 

 

 

 

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir