Anasayfa > Oyun Haberleri > Playstation 5 Geliştirici Kiti Ortaya Çıktı

Playstation 5 Geliştirici Kiti Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz aylarda SONY tarafından 2020’nin sonunda piyasaya sürüleceği açıklanan Playstation 5 hakkında gün geçtikçe yeni haberler karşımıza çıkıyor. Bu son gelişme ise konsol hakkında en merak edilen hususlardan biri olan konsolun tasarımı hakkında. Playstation 5’in geliştirici kiti çok yakın bir zamanda sızdırıldı.

PS5 Geliştirici Kiti

İlk bakışta Playstation konsollarının minimalist tasarımlarından uzak bir tasarımı görmek pekçok oyuncuyu şaşırtmış olacaktır. İnternette dolaşan konsolun bir başka tasarım iddiasına oldukça benzemesi dikkatinizi çekmiştir. Oldukça kalın olan, pek çok USB girişine ve led panellerine sahip olan bu prototip, belki de yıllarca oyun dünyasını kasıp kavuracak Playstation 5‘in tasarımı olacak mı konsol piyasaya sürüldüğünde hepimiz göreceğiz.

Playstation 5 Geliştirici Kiti Ortaya Çıktı

Playstation 5 Görünümü Nasıl Olacak?

Bu haberle biz oyuncularına merakı körüklendi, heyecanı daha da arttı diyebiliriz zira bu tasarıma tonla olumsuz yorumu birkaç dakikalık araştırma ile çok net görebilirsiniz. Tabii ki bu daha prototip ve sadece geliştirici ekiplerin oyunlarını test etmesi için gönderiliyor. Buna benzer prototip görüntüleri PS4 çıkmadan önce de sızmıştı. Bu nedenle her ne kadar geliştirici kiti olsa da tasarımsal olarak Playstation 5 ile tanışmış olabiliriz.

Playstation 5 Geliştirici Kiti Ortaya Çıktı

Oyun dünyasındaki gelişmelerden haberdar olmak için oyun haberleri kategormizi takipte kalın.

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyor, film izliyor, arada bir de kitap okuyorum. Naçizane yazdıkça hem bilgilendiriyorum hem kendimi geliştiriyorum. İlerde bu sektörde çalışmak birkaç hayalimden biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir