Anasayfa > Oyun Haberleri > PUBG 5.2 Güncellemesi: İşte Bütün Detaylar

PUBG 5.2 Güncellemesi: İşte Bütün Detaylar

PUBG 5.2 Güncellemesi ile oyuna eklenecek özellikler belli oldu. Güncellemeyle oyunda birtakım büyük değişiklikler olacak gibi görünüyor.

Battle Royale türü denilince akla ilk gelen isim hepimizin bildiği gibi PUBG. Son zamanlarda oyuncu sayısında gerileme yaşamış olsa da hala yüz binlerce aktif oyuncuya sahip. Geliştiriciler de bunu göz önüne alarak oyunu sürekli güncellemeye devam ediyor. Şu anda test sunucusu için aktif bulunan ve yakında herkese açılacak olan güncelleme 5.2 ise oyunun en yeni güncellemesi.  Birçok yeniliği beraberinde getirecek olan bu güncellemenin detaylarını gelin hep birlikte inceleyelim.

Yeni eşya: Dikenli Tuzak

Öncelikle bu güncelleme ile oyuna yeni bir eşya ekleniyor. Türkçeye “Dikenli Tuzak” olarak çevirebileceğimiz “Spike Trap” sayesinde araç ile hareket etmekte olan oyunculara tuzak kurma ihtimalimiz olacak. Adından da anlaşılacağı gibi bu yeni eşya üzerinden geçen araçların lastiklerini patlatıyor. Bulunma ihtimali oldukça fazla olan bu eşyayı yere bıraktıktan sonra geri almanın mümkün olmadığını ve araç sağlığına zarar vermediğini de belirtelim.

Vikendi Yenileniyor

pubg 5.2 güncellemesi

Güncelleme ile Vikendi haritasında da birtakım değişiklikler olacak. Yayınlanan bilgilere göre geliştiriciler bu haritayı daha “Keskin nişancı savaşına uygun” hale getirmeye çalışmış. Binalar ve yer şekillerindeki düzenlemelerle artık bu haritada daha çok keskin nişancı atışı duyulacak gibi görünüyor. Bunun dışında yeni yollar eklenmesi, araç sayısının arttırılması ve bazı bölgelerin yeniden şekillendirilmiş olması gibi bazı yenilikler PUBG 5.2 güncellemesi ile oyunda olacak.

Rotanı Belirle, Kaybolma

Oynanış açısından da bazı yenilikler getiren bu güncelleme oyuna rota çizme sistemi getiriyor. Haritadan birden çok noktayı işaretleyerek takip edilecek rotayı çizmeyi sağlayan bu özellik doğru kullanıldığı taktirde taktiksel açıdan büyük faydalar sağlayabilir.

PUBG Labs

pubg

PUBG 5.2 güncellemesinin getireceği en önemli özelliklerden biri olduğu için PUBG Labs’i sona saklamak istedik. Bir çeşit deneysel oynanış sistemi olan PUBG Labs ile birlikte yeni çıkacak, üzerinde çalışılmakta olan özellikleri test etme imkanına sahip olacağız. Oyunda başlat tuşunun hemen altındaki menüden erişilebilecek olan sistem için geliştiriciler şöyle bir cümle kuruyor: PUBG Labs sayesinde topluluk ile birlikte çalışarak yeni özellikleri birlikte test etme imkanımız olacak. Bu da oyunun gelişmesine doğrudan büyük bir katkı sağlayacak.

PUBG Labs ile ilk deneyimleyeceğimiz sistem ise “Yeteneğe Dayalı Derecelendirme Sistemi” olacak. Oyundaki öldürme ve sıralama durumlarına göre puan kazanma ve puan kaybetme durumlarının olacağı sistemde puanları görmek için öncelikle ilk 5 maçı tamamlamamız gerekecek.

Bunların dışında silah eklentilerini silaha otomatik olarak eklenmesi ile ilgili bazı ayarlar, yüzme sistemi ile ilgili düzenlemeler ve silah seslerinin iyileştirilmesi ile ilgili çalışmalar da yolda. Güncelleme 20 Kasımda bilgisayar, 26 Kasımda ise konsol versiyonunda tüm kullanıcılara sunulacak. Güncelleme detaylarının tamamına ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilir, oyun dünyası hakkındaki gelişmeleri kaçırmamak için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar.

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir