Anasayfa > Oyun Haberleri > PUBG Mobile İçin 3 Yeni Özellik Yolda!

PUBG Mobile İçin 3 Yeni Özellik Yolda!

PUBG Mobile gibi oyunlarla durdurulamaz bir popülarite yakalayan Battle Royale, sonrasında gelen oyunlarla piyasadan düşmeyen bir fenomen haline geldi.

Akıllı hamleler yapan PUBG ise işi bir adım öteye götürerek Battle Royale türünü mobil için hazırladı ve PUBG Mobile ile kendi rekorunu egale etti. Öyle ki, yeri geldi, PUBG Mobile bilgisayar versiyonunu bile geride bıraktı ve bu sonu gelmez kategori için bir kapı daha açıldı.

Sürekli güncellenmesiyle ve arkadaşlarınızla harika zaman geçirebileceğiniz PUBG Mobile için 0.15.0 yaması ile üç adet harika özelliğin geleceği duyuruldu. Tüm özellikleri ayrıntılı olarak bilmesek bile kaba halini bilmekteyiz. PUBG’nin resmi Twitter hesabı üzerinden duyurulan habere göre özellikler şöyle:

PUBG Mobile Güncellemesi

Öncelikle müjde! PUBG’nin bilgisayar halinde bulunan BRDM-2 aracı PUBG Mobile’a ekleniyor. Zırhlı olması sebebiyle çoğunluklu olarak koruyucu görevi görecek. Ayrıca araca çemberin dışında attığınız işaret fişekleri ile sahip olabileceksiniz. Ayrıca zırha sahip tek yeri gövdesi değil, tekerleklerinin de zırhlı olması sebebiyle tekerlekleri patlamıyor! Fakat hiçbir araç patlayamaz değil, uzun süreli mermi yağmuru karşısında yine fazla bir şansı olmayacak.

PUBG Mobile

İkincil olarak gelecek özellik ise benzin bidonlarına, araç kullananların dışında fazla umursanmayan ve envanterde büyük bir yer kaplayan benzin bidonlarına gelen yeni özellikle artık tıpkı arabalar gibi patlayabilmekte. Yani bir bidonun yanında loot yaparken etrafta bir adamın olup olmadığına daha dikkatli bakmalısınız ki patlamayasınız.

PUBG Mobile

Ve oyuna gelen sonuncu ve en önemli özellik, artık oyunda bir nevi tırmanma sistemi olacak. Artık tıpkı GTA’da olduğu gibi tırmanılabilir olan bir şeyin yanında zıplarsanız ona tutunacak ve daha sonrasında oraya çıkabileceksiniz. Çatı gibi yerlerde gezerek pusu kurmayı seven oyuncular için fazlasıyla güzel olacak.

PUBG Mobile

Yeni yamanın oyuna tam olarak ne zaman geleceğinin bilinmemesine rağmen PUBG’nin güncelleme takvimine göre Kasım ayı gelmeden bu özelliklere erişebileceğiz. Ayrıca bunlar sadece buz dağının görünen kısmı, başka ne gibi can alıcı özellikler gelecek bunu bekleyip göreceğiz. Umarız bizleri tatmin eden yeniliklerle karşı karşıya kalırız. Daha fazla oyun haberine sitemizden ulaşabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar 🙂

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir