Anasayfa > Oyun Haberleri > Resident Evil 3: Nemesis Remake Hakkında Yeni Bilgiler

Resident Evil 3: Nemesis Remake Hakkında Yeni Bilgiler

Yılların eskitemediği ünlü korku oyunu serisi Resident Evil’ın üçüncü oyunu Resident Evil 3: Nemesis için hazırlanan remake versiyondan yeni haberler geldi.

İlk olarak bir video oyunu olarak çıkan bir korku oyunu serisi, devamında bir film, sonrasında ise kitaplaşmaya kadar ilerledi ve bu türdeki ender örneklerden biri oldu. Resident Evil 1, 1996 yılında çıkan ve o dönemler müthiş görülen bir oyun olmuştu. Hayatta kalma-korku türünde tasarlanan oyunun, aldığı övgüler ve geliştirici firma Capcom için büyük bir gelir kaynağı olması sebebiyle serinin devamına karar verildi.

Devamında ise Capcom sürekli olarak yeni bir RE oyunu çıkardı. İlk oyun kadar olmasa da her oyun kendi çapında başarılı oldu. Son oyundan önce çıkan Resident Evil 6 ile büyük eleştiri almış seri, yedinci oyun ile eski ivmesini yeniden kazanmıştı. Capcom ise bir süre yeni oyun çıkarmak yerine artık eskimiş olan oyunlarını gözden geçirmeye karar verdi. Bunun sonucunda ise bir sürü remaster/remake versiyon yayınlandı. Bunların sonuncusu ise henüz geliştirme sürecinde olan Resident Evil 3: Nemesis Remake. Gelecek yıl çıkması planlanan oyun hakkında yeni bilgiler yayınlandı.

Resident Evil 3 Nemesis Remake

Capcom’dan Yeni Haberler

Herhangi bir sorun olmazsa 2020 yılında çıkacak oyun, geliştirici ekibin söylediğine göre baştan aşağı yenilenmiş olacak. Orijinal oyundan tamamıyla farklı olduğu söylenen oyundaki değişiklikler sadece modellemeler ve grafikler üzerinde olmayacak. Oyunun mekaniklerini, animasyonları ve sesleri gibi teknik detayları günümüze uyarlamakla yetinmeyeceğini belirten ekip; oyunun hikayesinde de değişiklikler olacağını açıkladı. Ayrıca karakter yelpazesini genişletmeyi kafaya koyduklarını belirten Capcom, karakter değişikliklerinin sadece ana karakterden ibaret olmadığını vurguladı.

Ayrıca Capcom, düşman sınıfı Hunter‘ı tekrardan ele alacaklarını ve daha yeni bir hale getireceklerini açıkladı. İlk fragmanı PlayStation‘un yol haritasının yayınlandığı State of Play‘de gösterilen oyunun ikinci fragmanının 2020 yılında yayınlanması bekleniyor. Ayrıca tüm haberler bununla sınırlı kalmıyor, üzerinde çalıştıkları tek oyunun Nemesis Remake olmadığını belirten ekip, yeni bir oyun üzerine kafa yorduklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Resident Evil Elçileri programına attıkları bir mail ile öğrenilen bu bilgide şunlar yazıyor: “Henüz duyurmadığımız oyunumuzun deneme sürümüne davetlisiniz”. Bu sözlerden hareketle Capcom‘un yeni bir oyun üzerinde de çalışmadıklarını düşünmek ilginç olur. Fakat bu oyun hakkında henüz hiçbir bilgi yok. Belki bir remake daha, belki de Resident Evil 8. Zamanla göreceğiz ama şu kesin, 2020 yılı oyunlar açısından epeyce zengin olacak. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir