Anasayfa > Oyun Haberleri > Respawn Entertainment Bir Star Wars Oyunu Planlıyor

Respawn Entertainment Bir Star Wars Oyunu Planlıyor

Ünlü oyun geliştiricisi Respawn Entertainment, sevilen serilerden olan Star Wars için yeni bir oyun geliştirmeye başladı.

Geçtiğimiz tarihlerde Electronic Arts tarafından satılan alınan ve Titanfall, Apex Legends gibi yapımlarıyla bilinen ünlü firma Respawn Entertainment yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştığını açıkladı. Kuruldukları 2010 yılından beri oyun sektörüne çeşitli şekillerde hizmet eden firma daha önce de bir Star Wars oyunu geliştirmiş ve Star Wars Jedi: Fallen Order adıyla yayınladıkları oyun eleştirmenlerden geçer not almıştı.

Henüz bir ay önce çıkan oyun oldukça beğenilmiş ve devamını için gerekli zemini hazırlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Respawn beklenen açıklamayı yaptı ve yeni oyun için çalıştıklarını belirtti. Yeni oyunun hikayesi, nasıl bir şey olacağı gibi çeşitli detayları belli olmasa da tahminler Fallen Order‘ın devamı olacağı yönünde. Tabii yeniden hatırlatalım bu sadece bir tahmin, belki de Respawn seriyi sıfırlar ve yeni bir hikaye ile karşımıza çıkar.

Star Wars

(Görüntü Star Wars Jedi: Fallen Order oyununa ait.)

Respawn’dan Al Haberi

Ayrıca EA Games‘in önceki Star Wars oyunları ile Fallen Order kıyaslandığında satış başarısının çok iyi olmadığını görebiliriz. Buna en büyük örnek iki yıl önce çıkmış olan Battlefront 2 oyunu olabilir. Satış rakamlarına bakıldığına Fallen Order‘a büyük bir fark atan oyun, içerdiği aksiyon ile de çoğu oyuncunun gözdesi olmuştu. Ama bunun sebebi biraz da ikinci oyun olması. İlk oyundan belirli bir kitleyi kendisine bağlayan firma ikinci oyun ile son darbeyi indirmiş olabilir. Yani bu demek oluyor ki belki Fallen Order‘da istediği başarıyı yakalayan Respawn, yeni oyun ile bu beklentinin çok daha üstlerine çıkabilir.

Oyunun ne zaman çıkacağı bilinmez ama önümüzdeki bir kaç yıl içinde çıkmaması satış başarısına olumlu etkiler sağlar çünkü ileri ki tarihlerde Cyberpunk 2077 gibi tonla yeni oyun bekliyoruz ve onu takip eden yıllarda da çeşitli oyunlar göreceğiz. Her ne kadar adı olan ve sevilen bir seri olsa da piyasa taze kanları daha çok seviyor diyebiliriz. Yinede bu bir Star Wars oyunu olacak ve başarısız olması işten bile değil.

Bu arada birkaç haber daha verelim, Respawn henüz yeni oyun hakkında resmi bir açıklama yapmadı ama tasarımcı, yazılımcı gibi çeşitli yetkiler için iş ilanı yayınladıklarını biliyoruz. Özgür basını atlatamazsın Respawn! Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir