Anasayfa > Oyun Haberleri > Ebedi Uykusundan Uyanan Kurtarıcı, Sage Black Desert Evrenine Geri Dönüyor

Ebedi Uykusundan Uyanan Kurtarıcı, Sage Black Desert Evrenine Geri Dönüyor

Pearl Abyss, Black Desert’ın yeni sınıfı “Sage”in bugün çıkış yaptığını duyurdu. Sage, Büyücü ve Cadı sonrasında ilk kez çıkarılan büyü gücü sınıfında bir karakterdir.

Black Desert ekibi tarafından uzun bir süreçte büyük bir hırsla oluşturulmuş yeni sınıftır. Çeşitli karakter geliştirme aşamalarından edinilen deneyimler temel alınarak tasarlanan Sage sınıfı, şu ana kadar Black Desert’ta şahit olunmamış görsel efektleri sayesinde oyun zevkini bir kat daha artırıyor. Black Desert Dünyasındaki “Son Kadim” Sage’i tanıyalım.

bdo sage

Black Desert’taki hikayesinde hayatta kalmış sonuncu kadim olarak tasvir edilen Sage, silahlar üzerinde araştırma yapan bir akademisyen ve aynı zamanda Fildişi Kulesi’nde öğrencilere ders veren bir öncüydü. Sage, Kadim insan karakteri özelliği sayesinde, oyun içindeki kadim harabeler olan “Hystria Harabeleri” ve “Aakman Tapınağı”na girerken özel bir sınırlamaya maruz kalmıyor.

Sage’in özelliği, zaman ve mekanı kontrol ederek yıkıcı bir güç sergilemesidir. Tanıtım videosu yayınlandığı andan itibaren, sıcak tepkilerle karşılanan küp şeklindeki özel bir cisim olan “Kyve” silahını kullanarak güçlü büyü saldırıları ortaya koyar ve engellere takılmaksızın istediği noktaya özgürce hareket edebilir. Tüm bunlara kapsamlı görsel efektleri de eklenince, geriye kuvvetli ama bir o kadar da güzel bir kadim savaşın tadını çıkarmak kalıyor.

Savaş Stili

Sage, mekanı ve zamanı kontrol edebilen asıl silahı Kyve ile büyüyü kontrol eden alt silahı “Tılsım”ı kullanarak düşmanlarıyla mücadele eder. Sadece kendisine özel olan becerileri kombin halinde kullanarak zaman ve mekanı kontrol edebilen yıkıcı ve güçlü saldırılar koyması, Sage’in öne çıktığı özelliğidir.

Gücü sayesinde uzak mesafeden rakiplerine önemli hasarlar verebilir ve aynı zamanda da bir açık kollayarak kendisine yaklaşabilen düşmanları için savunma sergileyebilir. Ayrıca anlık olarak hızlı bir biçimde düşmanına sokulabilir ya da tersi bir şekilde ondan kaçabilir. Zaman ve mekana göre değişik işlevler üstlenerek rakipleriyle olan savaşında üstünlük sağlar.

Ayrıca Sage, “Aktarım” yapılabilecek şekilde çıkış yaptı. Aktarım sayesinde, belirli bir levele ulaşmasının ardından kendisine verilen sınavları geçerek halihazırdaki silahını bir kat daha güçlü hale getirebilir.

Sage’nin ‘Savaş’ videosunda bahsettiğimiz özelliklerini de daha detaylı görebilirsiniz.

Başlıca Beceriler

Beceri Simgesi Beceri Adı Özellik
Yarık Bağlantısı Boyut gücü aracılığıyla belirli bir süre boyunca istediği noktaya özgürce hareket edebildiği becerisi.
Büyük Çöküş Kuvvetli bir yıkıma neden olarak düşmanlarına büyük hasar veren ve onların DP’sini zayıflatan becerisi.
Ator’un Enerjisi Kullanım süresi gerekli olsa da %100 Kritik Vuruş ile kuvvetli bir hasar verebilen Sage’in öne çıkan becerisi.
Atomagia Yakınındaki düşmanları güçlü bir şimşek hasarıyla yıkan Sage’in ana becerisi.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir